Aktywny styl życia Polaków

czwartek, 28.11.2013r.
Autor: napisał/a 10 artykułów.
Tagi: |

11Jeśli nie robisz tego, co jest najlepsze dla twojego ciała, jesteś tym, który pojawia się na samym końcu. (Julius Erving amerykański koszykarz, mistrz NBA)

Wyrzeźbione mięśnie, płaski brzuch oraz szczupła sylwetka to cel i priorytet dla wielu osób. Kult zadbanego, wysportowanego ciała został wypromowany w dużym stopniu przez media. Środki masowego przekazu wywołują wśród ludzi chęć dążenia do ideału, chętnie wykorzystują ciało człowieka jako towar. Aktorzy reklamujący dany produkt, modele czy gwiazdy show businessu są zawsze atrakcyjni i szczupli. Pragnienie ciała idealnego jest wśród ludzi na tyle silne, że decydują się zawalczyć o sylwetkę bez skazy. W telewizji emituje się coraz więcej programów pomagających schudnąć i uzyskać wymarzony efekt, za pomocą których media kreują wizję idealnego ciała. Powstaje coraz więcej poradników odnośnie kształtowania swojej figury i zdrowego trybu życia. Do popularyzacji sportu przyczyniła się też produkcja odzieży, gadżetów i akcesoriów sportowych, które mają zachęcić do aktywności. Kupując nowe buty do biegania, chcemy je jak najszybciej wypróbować. Działa tu mechanizm przedłużenia przyjemności obecnej podczas zakupów.

Pojęcie sportu coraz rzadziej kojarzy się z kilkugodzinnym katowaniem, częściej rozumiane jest jako zabawa i przyjemnie spędzany czas. Można śmiało mówić o modzie na uprawianie sportu. Jeszcze kilka lat temu samotny biegacz budził zaciekawienie przechodniów, obecnie widok ten nikogo nie dziwi. Powodów aktywności można doszukać się w dążeniu do osiągnięcia upragnionej budowy ciała, a także w chęci poprawienia nastroju. Potwierdzonym sposobem zmniejszenia stresu i napięcia jest uprawianie sportu. Portal treningbiegacza.pl donosi, że jednym z efektywniejszych wysiłków fizycznych prowadzących do lepszego samopoczucia jest regularne bieganie. Warto uprawiać sport, który sprawia nam przyjemność – będzie to gwarancją dobrego nastroju. Chcąc utrzymać lub osiągnąć odpowiedni wygląd, mamy do wyboru szereg możliwości. W ostatnim czasie hitem stała się Zumba. Jest to połączenie tańców latynoamerykańskich, fitnessu i aerobiku. Dla lubiących mniejsze zaangażowanie fizyczne doskonałe okażą się kijki do uprawiania Nordic Walking. Możliwości jest mnóstwo. Aby uprawiać sport, nie trzeba wychodzić z domu. Każdy może ćwiczyć z Ewą Chodakowską, Mel B. czy Tiffany Rothe. Wystarczy poszukać filmów instruktażowych w internecie, w których trener pokazuje, jak prawidłowo wykonać ćwiczenia. Trening wykonywany z popularnym oraz profesjonalnym trenerem, i to bez potrzeby opuszczania domu, okazuje się dodatkowym motywatorem.

Zwyczaje i nawyki Polaków

Prowadzony tryb życia ma istotny wpływ na zdrowie i kondycję człowieka. Styl życia jest szeroko rozumianym aspektem, na który wpływają różne czynniki, takie jak socjalizacja lub środowisko. Ryzyko związane ze złym stanem zdrowia ma często charakter niematerialny. Sposób myślenia, wynikający z naszej kultury i środowiska ma duży wpływ na nasze postrzeganie kwestii związanych ze zdrowiem i aktywnością. Istotna jest tutaj wiedza na temat zdrowego trybu życia, ale także przekonanie o słuszności podejmowania działań prozdrowotnych. Jednym z czynników kształtujących świadomość jednostki jest jej status materialny. Zasobny portfel pozwala na zakup ekologicznej, zdrowej żywności, która jest paradoksalnie droższa niż żywność oferowana w barach szybkiej obsługi. Uczestniczenie w zajęciach sportowych na siłowni wiąże się z dodatkowymi kosztami, na które nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Oprócz pieniędzy istotny jest także wolny czas.

1 2

Aktywny styl życia Polaków
  • 5.00 / 5 5
1 ocena, 5.00 śr. ocen (95% punktów)

Komentarze Facebook:

Komentarze/y

Komentarze czasopisma:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.