Animator

czwartek, 01.10.2015r.
Autor: napisał/a 10 artykułów.

Animator_2_MCLatem życie kulturalne kwitnie niczym pąki kwiatów i drzew wiosną. Sprzyja to uczestnictwu nie tylko w festiwalach muzycznych, ale i w imprezach z innych dziedzin folklorowego spędzania czasu. Jednym z takich wydarzeń jest Animator, który cieszy się coraz większą popularnością wśród widzów ze wszystkich grup wiekowych.

Garść faktów o Animatorze

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator został zorganizowany w Poznaniu już po raz ósmy; w tym roku odbył się między 10 a 16 lipca. Miejscami festiwalowymi były: Kino Muza, klub festiwalowy w Parku Wieniawskiego, Scena na Piętrze i Galeria OKO/UCHO, CK Zamek, Arkadia, Kolektyw 1a na ulicy św. Wojciecha i School Of Form. Animator jest największym festiwalem filmu animowanego w Polsce. W czasie trwania każdej edycji emitowane są retrospektywy, przeglądy, premiery i rzadko pokazywane dzieła pionierów animacji – łącznie przez tydzień festiwalu ponad 300 filmów. To także spotkania z twórcami, wystawy, wykłady, warsztaty i specjalny program – Animator Dla Dzieci. Uruchomiliśmy nawet specjalny kanał na YouTubie, na którym można obejrzeć efekty warsztatowej pracy. Niesamowita jest radość dzieci, które widzą, że ich obrazki zaczynają żyć – mówiła dziennikarka i pisarka Ewa Obrębowska, obecna animatorka działań kulturalnych w Centrum Sztuki Dziecka.

8 edycja festiwalu

Jak poinformowali dziennikarze Radia Merkury, w konkursie Animatora wystartowało kilkadziesiąt produkcji, wybranych z ponad 700 propozycji, nadesłanych z 60 krajów. Konkursowe filmy dotykały różnych tematów i realizowane były w rozmaitych technikach, m.in. animacji rysunkowej, piaskowej, lalkowej, plastelinowej, bezkamerowej czy wycinankowej. W szranki stawały też obrazy z wykorzystaniem technik animacji 3D, pikselacji i rotoskopii, czyli techniki przechwytywania ruchu. Filmy prezentowane były w dwóch kategoriach: krótko- i pełnometrażowej. Gwiazdą uświetniającą tegoroczną imprezę był człowiek, który pracował zarówno dla Disneya, jak i Warner Bros, twórca postaci Dżina z filmu Alladyn, reżyser Looney Tunes i Pocahontas. O kim mowa? O światowej sławy animatorze – Ericu Goldbergu.

1 2

Animator
  • 0.00 / 5 5
0 ocen/y, 0.00 śr. ocen (0% punktów)

Komentarze Facebook:

Komentarze/y

Komentarze czasopisma:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.