Bestsellery w czasie kryzysu

czwartek, 20.11.2014r.
Autor: napisał/a 27 artykułów.

C wikipedia Helen FieldingPięć największych powieściowych bestsellerów na świecie oraz pięć najpopularniejszych polskich tytułów w 2014 roku. Po jakie książki najchętniej sięgali czytelnicy?

Pięć największych powieściowych bestsellerów na świecie w 2014 roku

1. Markus Zusak, Złodziejka książek

Powieść australijskiego pisarza to najlepszy dowód na magiczną moc Hollywood. Wydana w 2005 r. Złodziejka książek natychmiast trafiła na listę bestsellerów „New York Timesa”, na której utrzymywała się aż 375 tygodni. Jednak dopiero filmowa adaptacja z 2013 r. przyniosła Zusakowi międzynarodową popularność, a Złodziejka książek osiągnęła status bestsellera na całym świecie, także w Polsce. Narratorem tej osadzonej w nazistowskich Niemczech historii jest… Śmierć. Złodziejka książek to opowieść o losach nastoletniej Liesel, której największą pasją jest czytanie książek. Życie dziewczynki zmienia się, gdy jej przybrani rodzice decydują się ukryć młodego Żyda.

2. John Green, Gwiazd naszych wina

Ta słodko-gorzka historia najpierw zdobyła uznanie romantycznych licealistek, jednak nie jest to wyłącznie książka o nastolatkach dla nastolatek. To opowieść o umierającej na raka Hazel, która odkrywa, że i w przededniu śmierci można czerpać radość z życia. Filmowa adaptacja książki Gwiazd naszych wina tylko umocniła jej pozycję w międzynarodowych rankingach bestsellerów.

C wikipedia Paulo Coelho

3. Paulo Coelho, Zdrada

Coelho od lat ma grono wiernych czytelników i nie mniej liczne grono przeciwników. Brazylijczyk, złośliwie nazywany „filozofem dla ubogich”, wciąż jednak wydaje powieści i każda kolejna osiąga status światowego bestsellera. Nie inaczej jest ze Zdradą – opowieścią o 31-letniej Lindzie, na pozór szczęśliwej mężatce i matce. Jej życie zmienia się, kiedy spotyka swoją młodzieńczą miłość…

4. Christina Baker-Kline, Sieroce pociągi

W powieści Baker-Kline przeplatają się dwa porządki czasowe: młodość Vivian, przypadająca na lata 20., 30. i 40., oraz współczesność. Blisko 90-letnia bohaterka poznaje zbuntowaną nastolatkę i wspomina swoje życie. Na pozór kobiety dzieli wszystko, z czasem jednak okazuje się, że poczucie wyobcowania, brak swojego miejsca na ziemi i osamotnienie to problemy dotykające wszystkich bez względu na wiek i czasy, w których żyją. Sieroce pociągi niemal cały rok utrzymywały się w czołówce bestsellerów „New York Timesa”.

5. Helen Fielding, Bridget Jones. Szalejąc za facetem

Fielding, pisarka i dziennikarka, wróciła z trzecią częścią przygód zakompleksionej Bridget Jones. Tym razem bohaterka jest starsza i bardziej doświadczona przez życie niż w poprzednich odsłonach – Dzienniku Bridget Jones i W pogoni za rozumem – ale nadal niezbyt rozsądna. Nie zmieniły się także opinie krytyków, którzy w przeważającej ilości recenzji wciąż zarzucają autorce nienajlepszy warsztat. Szalejąc za facetem jest jednak jednym z największych bestsellerów mijającego roku i już rozpoczęto prace nad jego filmową adaptacją.

1 2

Bestsellery w czasie kryzysu
  • 0.00 / 5 5
0 ocen/y, 0.00 śr. ocen (0% punktów)

Komentarze Facebook:

Komentarze/y

Komentarze czasopisma:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.