O brafittingu słów kilka

czwartek, 19.06.2014r.
Autor: napisał/a 4 artykułów.

biustonosz2 kopiaBiustonosz, podobnie jak większość produktów codziennego użytku, był w czasach PRL-u czymś trudno dostępnym dla przeciętnego obywatela naszego kraju. Sytuacja zmieniła się na początku lat 90., kiedy polski rynek został zalany przez staniki we wszystkich kolorach i wzorach. Co dziś można powiedzieć o jakości staników dostępnych w sklepach?

W przeciętnym sklepie z bielizną klientce wciąż jest oferowany bardzo wąski zakres rozmiarów tej części bielizny. Tylko niewielkie grono kobiet jest w stanie znaleźć wśród nich dobrze dobrany stanik. Abstrakcją wydaje się noszenie przez ludzi za małych lub za dużych butów. Tymczasem słabo rozwinięty rynek biustonoszy na całym świecie sprawia, że zdecydowana większość klientek kupuje źle dopasowany stanik. Co gorsza, część z nich nie jest tego świadoma. Analogiczną sytuacją byłaby dostępność kobiecych butów jedynie w rozmiarach 36 i 37, co jest nie do pomyślenia.

Dzięki Internetowi i możliwości czerpania informacji z różnorodnych źródeł, w Polsce rozwinęło się lobby kobiet dbających o dobre dopasowanie biustonosza i rozpowszechnianie idei brafittingu. W sieci rozpoczęła się wymiana informacji oraz wspólne poszukiwanie alternatywnej taktyki dla osób niemogących znaleźć swojego rozmiaru na polskim rynku. Na początku zakupy on-line okazały się niewygodną, lecz jedyną możliwą drogą. Dziś rynek związany z brafittingiem rozkwita.

Czym jest brafitting?

Brafitting to profesjonalne dobieranie biustonosza. Okazuje się, że znalezienie prawidłowego rozmiaru tej części garderoby to niemałe wyzwanie. Jedną z najważniejszych zasad brafittingu jest dobrze dopasowany obwód. Oznacza to, że nie może on przesuwać się po ciele przy nawet gwałtownych ruchach. Za luźny obwód nie spełnia podstawowej funkcji biustonosza, jaką jest podtrzymanie piersi. Zbyt ciasny sprawia, że kobieta nie czuje się komfortowo. Zazwyczaj rozmiar obwodu powinien być o około 5 centymetrów mniejszy niż obwód kobiety pod biustem, zmierzony ciasno na wydechu. Drugą zasadą doboru biustonosza jest obalenie mitu o miseczkach tej samej wielkości. Nie istnieje coś takiego, jak „miseczka A”, bo jej wielkość jest przede wszystkim zależna od obwodu biustonosza. Oznacza to, że rozmiar 70A jest mniejszy niż rozmiar 75A. Wraz ze zmniejszeniem rozmiaru obwodu o jedno oczko (np. z 75 do 70), należy zwiększyć o jedno oczko miseczkę, by wciąż była taka sama. Dlatego też wielkość miseczki rozmiaru 75A jest porównywalna z 80AA, 70B, 65C i 60D.

1 2

O brafittingu słów kilka
  • 0.00 / 5 5
0 ocen/y, 0.00 śr. ocen (0% punktów)

Komentarze Facebook:

Komentarze/y

Komentarze czasopisma:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.