Cena honoru

czwartek, 03.04.2014r.
Autor: napisał/a 3 artykułów.

1W ostatnią niedzielę maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Po raz trzeci Polacy wskażą swoich przedstawicieli, którzy przez kolejnych pięć lat będą pracowali w ich imieniu w Brukseli. Znamy już listy wyborcze, które w kilku przypadkach zadziwiły wielu wyborców i komentatorów sceny politycznej. Największym zaskoczeniem list kandydatów jest postać Michała Kamińskiego, który walczył u boku Kaczyńskiego, a teraz przeszedł na stronę Tuska.

Kariera w PiS

Michał Kamiński rozpoczął swoją działalność polityczną w 1997 roku, kiedy z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność, został wybrany na posła trzeciej kadencji. Do 2001 roku należał do Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego, gdzie nawiązał bliskie znajomości z prawicowymi politykami. W tym samym roku dobiegły końca kadencja parlamentu i rządy premiera Jerzego Buzka. W następnych wyborach zaczął współpracę z Prawem i Sprawiedliwością i zapewnił sobie reelekcję. Jego charyzma i zapał w działaniach spodobały się władzom partii. W 2004 roku podczas pierwszych wyborów do europarlamentu uzyskał mandat i przeniósł się na salony wielkiej polityki. Jego przygoda w Brukseli trwała trzy lata, kiedy ówczesny prezydent Lech Kaczyński zaprosił go do współpracy w tworzeniu lepszej prezydentury. I tak w 2007 roku, kiedy rząd Prawa i Sprawiedliwości podał się do dymisji, a premier Jarosław Kaczyński pikował w sondażach, prezydent postanowił ocieplić swój wizerunek. W tym celu Michał Kamiński stał się odpowiedzialny za politykę medialną Lecha Kaczyńskiego. Przez prawie dwa lata był sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta i zdecydował się na powtórny start w wyborach europejskich, który zakończył się sukcesem. W tym czasie miał dobre relacje z braćmi Kaczyńskimi.

Odejście z PiS i…

W kwietniu 2010 roku w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginął prezydent Kaczyński. Był to ogromny cios dla narodu, ale największy dla jego brata i całego politycznego zaplecza partii. Po przegranych przez PiS wyborach prezydenckich, Kamiński zaangażował się w projekt tworzenia nowej partii – „Polska Jest Najważniejsza”. Wyraził tym solidarność ze swoimi kolegami, którzy po klęsce Kaczyńskiego zostali wyrzuceni ze stronnictwa. W tym czasie ostatecznie pożegnał się z Prawem i Sprawiedliwością, jednak dalej pozostawał przy swoich prawicowych poglądach. W mediach występował jako największy krytyk rządów Donalda Tuska.

Na początku kampanii wyborczej w 2011 roku, kiedy robił wszystko, aby podnieść sondażowe poparcie dla PJN-u, udzielił wywiadu dla „Dziennika Wschodniego”, w którym ostro krytykował ówczesną ekipę rządzącą. Ja pod rządami Tuska nie czuję się w naszym kraju bezpiecznie.

1 2

Cena honoru
  • 0.00 / 5 5
0 ocen/y, 0.00 śr. ocen (0% punktów)

Komentarze Facebook:

Komentarze/y

Komentarze czasopisma:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.