Chodakowska – fenomen czy chwilowa moda?

czwartek, 06.02.2014r.
Autor: napisał/a 2 artykułów.

aaaaJeśli nie słyszałeś jeszcze o kobietach zmieniających swoje życie, nie wiesz, kto bierze ślub z Puzlem i nie znasz nikogo, kto trzy razy w tygodniu „ciśnie Skalpel”, oznacza tyle, że ostatnie dwa lata spędziłeś na innej planecie. Jeśli kiedykolwiek z witryny na przystanku tramwajowym spojrzała na ciebie muskularna kobieta o zdeterminowanym wyrazie twarzy lub natknąłeś się w Internecie na zdjęcie rozebranej do bielizny pani, prezentującej boczki „przed” i „po miesiącu” – otarłeś się o fenomen dotyczący „trenerki całej Polski”, Ewy Chodakowskiej. Jak długo potrwa moda na „zmienianie swojego życia z Ewą” i jak na dłużą metę traktować ją będzie polski światek celebrytów?

Nie pierwszy raz pojawiająca się znikąd postać, robi zawrotną karierę w polskim szołbiznesie. Twarz trenerki widać na okładkach magazynów, w reklamach medialnych i na bilbordach, a sklepy oferują książki z jej autorskim programem treningowym. Jednak sława Ewy nie ogranicza się tylko pudelka, Chodakowska zmusza swoje fanki w konsekwencji do rzeczywistego działania – męczących ćwiczeń. Jej fenomen to coś więcej, niż wypowiedzi w telewizji śniadaniowej i ustawki z fotoreporterami na spacerach z dzieckiem.

Aerobik w Polsce spopularyzowała na początku lat 80. Hanna Fidusiewicz – absolwentka  AWF w Warszawie. Klub fitness był miejscem spotkań bohaterek serialu (np. w latach 90. na antenie TVP2 emitowano popularny Fitness Club). Była gimnastyczka i specjalistka od fitnessu Mariola Bojarska-Ferenc, od lat udziela porad w mediach, prowadzi programy, w których ćwiczy z telewidzami oraz pisze poradniki na temat zdrowego stylu życia. Dlaczego zatem dopiero Chodakowska zmotywowała do faktycznych ćwiczeń tysiące Polek wywołując tym samym modę na regularny trening?

Kim ona jest?

Pierwszy raz napisał o Ewie lifestyle’owo-fitnessowy magazyn „Shape”, a do gazety dołączane były płyty z opracowanymi przez nią treningami (większość z nich autorka udostępnia na swoim kanale na portalu Youtube). Ewa poleca w swoich nagraniach zrezygnować ze stawania na wadze, odradza restrykcyjne diety, za to wymaga od użytkowniczek systematyczności w ćwiczeniach. Podkreśla jak ważna jest aktywność fizyczna, nie tylko dla doskonałego wyglądu, ale przede wszystkim zdrowia i dobrego samopoczucia w ogóle. Na swojej stronie zapewnia, że aktywność fizyczna to także doskonała forma walki z depresją, a efekty (umięśniony brzuch i stan permanentnej szczęśliwości) mają być widoczne już po miesiącu regularnych ćwiczeń. Do rozpoczęcia treningu z Ewą przekonuje jej naturalność i wiarygodność – idealnie umięśniona trenerka bez grama tłuszczu. Kobieta z Sanoka zaraziła Polki  optymizmem i wiarą we własne siły.

1 2

Chodakowska – fenomen czy chwilowa moda?
  • 4.00 / 5 5
3 ocen/y, 4.00 śr. ocen (82% punktów)

Komentarze Facebook:

Komentarze/y

Komentarze czasopisma:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.