Domowe narkotyki

czwartek, 27.03.2014r.
Autor: napisał/a 16 artykułów.

1Gdzie szukać legalnych narkotyków? Można je znaleźć we własnym domu. Dezodoranty, krople do nosa, zmywacze do paznokci to środki odurzające, o których śmiertelnie niebezpiecznych właściwościach często nie mamy pojęcia.

Dezodorant

Czy środek czystości może wprawić w stan odurzenia? Okazuje się, że tak. Według statystyk 95proc. ludzi korzysta z dezodorantów, jednak nie wszyscy motywują tę czynność ładnym zapachem. Wdychanie oparów pozostawionych przez dezodoranty może dać podobny efekt, jaki uzyskuje się przez zażywanie marihuany czy haszyszu. Zawarty w opakowaniach dezodorantów butan wydostaje się razem ze środkiem kosmetycznym, przy wdechu substancja ta zastępuje w organizmie tlen. Trucizna wnika do układu nerwowego i pobudza organizm do wzmożonej produkcji adrenaliny. W skrajnych przypadkach w skutek znacznego deficytu tlenowego może powodować utratę przytomności lub śmierć. Amatorzy dezodorantowego rauszu są narażeni na liczne choroby i urazy. Nieodpowiednie dawkowanie powoduje paraliż ośrodka oddechowego, czy zakłóceń pracy serca. Propan stosowany długofalowo wywołuje zaburzenia psychiczne, utratę słuchu, uszkodzenie nerwów i pamięci krótkotrwałej.

3Tabletki na chorobę lokomocyjną

Są zbawienne dla wielu ludzi mających problem z długodystansowymi podróżami. Leki przeciwhistaminowe, dimenhydrymina i demenhydrynat zwalczają mdłości, zawroty głowy i dyskomfort podczas jazdy samochodem, autobusem czy pociągiem. Środki te blokują przekazywanie przez neurotransmiter i histaminę bodźców wynikających z różnicy ciśnień i wysokości do zmysłu równowagi w uchu wewnętrznym. Zagłuszają także ośrodek wymiotny w rdzeniu przedłużonym. Przy przedawkowaniu, czyli dostarczeniu organizmowi ośmiu tabletek popularnego leku, mogą mieć działanie halucynogenne. Ultradawka dimenhydrynatu toksyczna dla człowieka powoduje utratę poczucia świadomości i zespół antycholinergiczny, podczas którego dochodzi do zaburzeń działania układu nerwowego i uśpienia układu przywspółczulnego.

1 2

Domowe narkotyki
  • 0.00 / 5 5
0 ocen/y, 0.00 śr. ocen (0% punktów)

Komentarze Facebook:

Komentarze/y

Komentarze czasopisma:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.