E-biznes, czyli zarabianie na Youtube’ie

czwartek, 28.08.2014r.
Autor: napisał/a 28 artykułów.

e-biznes_2-k.o.Internet otworzył drzwi na wiele możliwości. Możemy bez problemu kontaktować się ze znajomymi przebywającymi za granicą, robić zakupy o każdej porze, a także brać udział w wielu kursach pozwalających na zwiększenie naszych umiejętności i kompetencji. Dzięki globalnej sieci można także prowadzić internetową działalność. Tak zrodziła się nowa praktyka gospodarcza nazywana powszechnie e-biznesem.

Pojęcie biznesu elektronicznego (ang. electronic business, e-business) zostało wprowadzone przez firmę IBM w 1995 roku. Nazwa e-biznes odnosi się do sposobu prowadzenia działalności, który opiera się przede wszystkim na rozwiązaniach teleinformatycznych oraz aplikacjach internetowych. Amir Hartman, amerykański przedsiębiorca i autor kilku książek z zakresu zarządzania, definiuje e-biznes jako zespół przedsięwzięć internetowych, taktycznych lub także strategicznych, które kreują nowe relacje biznesowe między partnerami. Według autora biznes elektroniczny nie polega tylko na sprzedaży produktów czy świadczenia usług przez internet, ale przede wszystkim pozwala na efektywną komunikację producentów z dystrybutorami oraz klientów ze sklepami.

E-biznes obejmuje więc wszystkie aktywności przedsiębiorstw i osób fizycznych podejmowane za pośrednictwem internetu, mające na celu otrzymywanie dochodów. Wśród przedsięwzięć, które możemy określić mianem biznesu elektronicznego, można m.in. wymienić: prowadzenie sklepu internetowego, e-banking, e-learning, tworzenie giełd internetowych, kreowanie nowych kanałów komunikacji z klientami, przeprowadzanie kampanii marketingowych, pośredniczenie w przeprowadzaniu transakcji czy tworzenie filmów i zarabianie na reklamach.

Zarabianie na Youtube’ie

Serwis YouTube kilka lat temu wprowadził program partnerski dla użytkowników publikujących autorskie filmy wideo. Idea programu jest bardzo prosta: my udostępniamy nagranie, a portal wyświetla na nim reklamy. Za ich opublikowanie na naszym materiale otrzymujemy część zysków. Oczywiście jest kilka warunków, które należy spełnić, aby stać się partnerem portalu.

Oprócz wymogów technicznych, jakie należy spełnić (posiadanie konta na YouTube’ie, założenie własnego kanału), najważniejszym warunkiem jest konieczność publikowania autorskich, oryginalnych filmików. Youtube ostrzega przed łamaniem praw autorskich. Portal posiada inteligentne filtry, które wychwytują plagiaty. Wykrycie tego typu naruszenia wiąże się automatycznie z zablokowaniem konta i utraceniem możliwości zarabiania.

1 2 3

E-biznes, czyli zarabianie na Youtube’ie
  • 0.00 / 5 5
0 ocen/y, 0.00 śr. ocen (0% punktów)

Komentarze Facebook:

Komentarze/y

Komentarze czasopisma:

Jedna odpowiedź na „“E-biznes, czyli zarabianie na Youtube’ie””

  1. michal1111 pisze:

    Żeby zarobić YT duże pieniądze trzeba się solidnie napracować. Jest to praca na pełny etat. Jeżeli kogoś zadowoli kilka stówek miesięcznie to spokojnie w kilka miesięcy można dojść do takiego poziomu.

    Polecam początkującym zapoznać się z poradnikiem na tej stronie http://www.zarabianie-na-youtube.pl

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.