Fenomen popularności thrillerów erotycznych

czwartek, 10.04.2014r.
Autor: napisał/a 24 artykułów.

geryWszystko zaczęło się od książki „Pięćdziesiąt twarzy Greya” E. L. James. Lektura reklamowana jako „porno dla mamusiek” cieszyła się tak wielką popularnością, że na całym świecie sprzedano ją w liczbie 40 milionów egzemplarzy, a prawa do ekranizacji powieści zostały kupione przez wytwórnię filmową za kwotę 3 milionów dolarów. Ta historia przyniosła Erice Leonard (autorka pisała pod pseudonimem E. L. James) nie tylko wielką popularność i pieniądze, ale sprawiła, że wielu innych „twórców” zabrało się do pisania podobnych powieści. Co takiego ma w sobie książka, której artystycznie daleko do wielkich dzieł, że zdobyła tak wielkie rzesze odbiorców i wielbicieli?

Pensjonarka i jej Pan

„Pięćdziesiąt twarzy Greya” opowiada o młodej studentce Anastasii Steele, której spokojne studenckie życie zostaje nagle zakłócone, gdy pojawia się „ON” – z pozoru uosobienie idealnego mężczyzny, o którym marzy większość kobiet. Zabójczo przystojny, gruntownie wykształcony, tajemniczy, szarmancki i obrzydliwie bogaty – z pozoru książę z bajki. Studentka ulega jego urokowi, jednak wkrótce odkrywa, że dała się wciągnąć w niebezpieczną grę, a sam Pan Grey chce z niej zrobić seksualną niewolnicę i namawia do podpisania umowy, w której określone są ze szczegółami praktyki seksualne, na jakie ma się godzić Anastasia.

Książki zaliczane do nurtu thrillerów erotycznych opisują nierealny świat, taki, o którym każda kobieta może podświadomie marzyć. Nie chodzi tylko o spełnienie seksualnych fantazji, ale także o świat luksusu, jaki jest w nich ukazany. Bogate wnętrza, szybkie samochody, dalekie podróże, brak ograniczeń finansowych w zakresie zakupów – która kobieta nie chciałaby choćby przez jeden dzień pobyć Anastasią Steele i zakosztować luksusów w towarzystwie Greya?

1 2

Fenomen popularności thrillerów erotycznych
  • 0.00 / 5 5
0 ocen/y, 0.00 śr. ocen (0% punktów)

Komentarze Facebook:

Komentarze/y

Komentarze czasopisma:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.