Fenomen o. Tadeusza Rydzyka

czwartek, 01.10.2015r.
Autor: napisał/a 29 artykułów.

rydzyk1m.wZainteresowanie osobą o. Tadeusza Rydzyka można obserwować od wielu lat. Dla jednych jest on odbiciem prawdziwego Boga, dla drugich odzwierciedleniem diabła ukrywającego się pod habitem. Posiada duże grono wiernych zwolenników, którzy gotowi są bronić jego racji aż do utraty sił, oraz równie duże grono przeciwników, czyhających z niecierpliwością na odkrycie nowych skandali z udziałem ojca dyrektora. Zarówno jedni jak i drudzy są święcie przekonani o swojej racji, którą za wszelką cenę chcą udowodnić.

Kim naprawdę jest o. Tadeusz Rydzyk?

Tadeusz Rydzyk urodził się w niewielkim miasteczku w województwie małopolskim –  Olkuszu. Był nieślubnym dzieckiem często krytykowanym przez proboszcza, przez co miał kłopoty z dostaniem się do zakonu. Już będąc w szkole, Rydzyk zadecydował o swojej przyszłości – wyjechał z domu bez słowa po jej ukończeniu. Dopiero po kilku dniach, kiedy powrócił do domu, powiadomił rodziców o tym, że zapisał się do Seminarium Duchownego w Tuchowie.

Na początku swojej drogi kapłańskiej Rydzyk cieszył się bardzo dobrą opinią. Posiadał dar przekonywania słowem głoszonym podczas kazań. Jednak kiedy podczas jednej z pielgrzymek do Rzymu niespodziewanie zaginął a po poszukiwaniach został odnaleziony w Niemczach i pomimo nakazu władz kościelnych nie powrócił do kraju, zastała nałożona na niego kara suspensy. Tadeusz Rydzyk pozostał w Niemczech jeszcze przez pewien czas, zajmując się między innymi wysyłaniem samochodów do Polski oraz organizowaniem pielgrzymek do Medjugorie, które nie jest miejscem oficjalnie uznanym przez Watykan za miejsce objawienia. Stanowisko Stolicy Piotrowej na temat Medjugorie brzmi: Na podstawie badań dotychczas przeprowadzonych, nie da się stwierdzić, że mamy do czynienia z objawieniami o charakterze nadprzyrodzonym.

W 1991 roku ksiądz Tadeusz Rydzyk wraca do ojczyzny z planami założenia katolickiego radia, wkrótce potem udaje mu się zrealizować ten plan dzięki pieniądzom zarobionym podczas pobytu w Niemczech oraz hojności wiernych. Kariera Rydzyka nabiera rozpędu, kapłan zaczyna zdobywać coraz większe rzesze fanów, inwestować oraz brać udział w różnych przedsięwzięciach, jednak nikt dokładnie nie wie, czym naprawdę się zajmuje.

Ojciec Rydzyk posiada wielki talent i charyzmę, która pozwoliła mu osiągnąć wielki sukces i zdobyć serca wielu wiernych. Ponadto ma dar przekonywania, potrafi wpłynąć i zmobilizować ogromną liczbę zwolenników do wspólnego działania w kwestiach dla niego ważnych. Jako przykład mogą posłużyć nie tak dawne protesty słuchaczy przed siedzibą KRRiT, domagających się otrzymania przez telewizję Trwam koncesji na multipleksie.

Ojciec Tadeusz Rydzyk postrzegany jest przez swoich wielbicieli jako postać idealna, wręcz utopijna, dlatego też bez zastanowienia stają w jego obronie i gotowi są poświęcać dla niego nawet własne życie. Do pozytywnych słów odnośnie do Tadeusza Rydzyka i całego dzieła, które stworzył, można zaliczyć wypowiedzi internautów umieszczone na różnych forach internetowych. Użytkownicy posługujący się nickami „turysta” i „poczciwy człowiek” na stronie kafeteria.pl wypowiadają się o Rydzyku w ten sposób: Jeśli mam być szczery to bardzo szanuję Ojca Tadeusza. Jest według mnie wzorem patriotyzmu i kocha Polskę. Wiele mówi się, że antysemita, że robi awantury ale to nie prawda. Atakują go podli ludzie, których interesy będą zagrożone jeśli Polska będzie normalna.

1 2

Fenomen o. Tadeusza Rydzyka
  • 0.00 / 5 5
0 ocen/y, 0.00 śr. ocen (0% punktów)

Komentarze Facebook:

Komentarze/y

Komentarze czasopisma:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.