Francuz-żabojad, czyli o stereotypowych Francuzach

czwartek, 22.01.2015r.
Autor: napisał/a 19 artykułów.

francuz-zabojad2Francja przoduje wśród znanych i najczęściej odwiedzanych krajów naszego kontynentu. Zakochani, ale nie tylko, wybierają Paryż, który słynie ze swojego romantycznego charakteru. Niewątpliwie jest to również stolica mody i elegancji. Spore zainteresowanie wzbudzają mieszkańcy tego pięknego kraju, ponieważ ich zachowania są nieraz dla przyjezdnych zaskakujące i trudne do zrozumienia. Jaki jest więc stereotypowy Francuz, a jak to wygląda w rzeczywistości?

Żaby, ślimaki i najlepsze wina

Wielkim zainteresowaniem cieszy się specyficzna francuska kuchnia. Istnieje przekonanie, że Francuzi jedzą bardzo mało, wyłącznie w celu degustacji swojego dania. Największą sławą cieszą się francuskie croissanty i długie bagietki podawane na śniadanie. Zaraz po nich warto wyróżnić żabie udka, ślimaki, crème brûlée czy zupę żółwiową. Nie jest to jednak tak, jak nam się wydaje. Francuzi nie jedzą tych wykwintnych dań na co dzień. Potrawy te są traktowane jako świąteczne, a w restauracjach możemy spodziewać się bardzo wysokich cen za nie. Warto również podkreślić zamiłowanie do win i szampanów charakterystycznych dla poszczególnych regionów tego kraju.

Beret i koszula w prążki

Zgodnie ze stereotypowym postrzeganiem wyglądu Francuzów, każdego z nich można poznać po charakterystycznym czarnym berecie z antenką oraz koszuli w prążki. Niestety, jest to tylko i wyłącznie mit. Paryż znany jest jako stolica mody słynąca z awangardy. Francuzi obserwują poczynania największych projektantów i to właśnie tu pojawiają się pierwsze trendy w ubiorze na każdy sezon. Każdy chce zostać zauważony, dlatego to, co dla nas jest dziwactwem, dla nich jest codziennością. Większość Francuzów jest również bardzo szczupła, dlatego rozwija się modeling. Przyczyną jest oczywiście zamiłowanie do degustacji potraw.

Egoizm, arogancja, tolerancja oraz szaleństwo

Panuje przekonanie, że Francuzi są aroganccy i bardzo niemili. Traktują wszystkich z góry i uważają się za najmądrzejszy i najbardziej wartościowy naród, zwłaszcza w dziedzinie sztuki. Każdy słyszał o tym, że niechętnie rozmawiają po angielsku, mimo że wszyscy uczą się go w szkole ‑ uważają bowiem Anglików za swoich wrogów.

1 2

Francuz-żabojad, czyli o stereotypowych Francuzach
  • 0.00 / 5 5
0 ocen/y, 0.00 śr. ocen (0% punktów)

Komentarze Facebook:

Komentarze/y

Komentarze czasopisma:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.