Gotowi na lato

czwartek, 21.05.2015r.
Autor: napisał/a 19 artykułów.

lato1m.wLiczenie kalorii, dieta, ćwiczenia – tak najczęściej wyglądają przygotowania do lata. Większość kobiet i mężczyzn marzy o idealnej sylwetce, by móc czuć się pewnym siebie. Wiąże się to oczywiście z serią treningów, ćwiczeń i wyrzeczeń, do których niestety trudno się zmotywować. Dobrym rozwiązaniem mogą być ćwiczenia w grupie.  

Chęć przynależności do grupy

Psychologowie zgodnie twierdzą, że życie  towarzyskie człowieka, jako zwierzęcia stadnego, jest niezwykle ważne dla jego prawidłowego rozwoju. Podstawowy model potrzeb ludzkich to tzw. piramida Maslowa stworzona przez amerykańskiego psychologa Abrahama Maslowa. W tym modelu na trzecim miejscu stoi właśnie potrzeba przynależności do grupy – aktywnego uczestnictwa w niej i unikanie samotności. W grupie każdy ma przypisaną własną rolę, dzięki czemu czuje się po prostu potrzebny, a poprzez chęć pokazania co potrafi zrobić lepiej od innych zwiększa swoje ambicje i łatwiej realizuje postawione cele.

Przede wszystkim ruch

W pozbyciu się dodatkowych kilogramów najważniejszy jest ruch. Na początku warto zacząć od czegoś prostego – zamienienie samochodu czy autobusu na rower lub wchodzenie po schodach zamiast korzystania z windy. Ogromną rolę odgrywają również spacery. Popularny stał się nordic walking – marsz z zastosowaniem kijków. Dla osób, którym trudno jest się zmotywować, idealnym pomysłem może być ćwiczenie w grupie. Każdy bowiem ma tam przypisaną własną rolę, dzięki czemu może pokazać się z jak najlepszej strony. Rywalizacja pobudza również do ciągłej pracy nad sobą. W internecie można bez problemu znaleźć osoby, które chętnie będą nam towarzyszyć podczas treningów. Również kluby sportowe zaczynają dostosowywać swoją ofertę do potrzeb grupy. Dostrzegając coraz większe zainteresowanie klubowiczów wspólnymi ćwiczeniami na świeżym powietrzu, stworzyliśmy przy naszym centrum fitness Klub Biegacza i Klub Rowerzysty. Nasi trenerzy przygotowują też chętnych do wzięcia udziału w Triathlon Poznań. Na takich spotkaniach uczestnicy mają okazję wymienić się doświadczeniami, ćwiczyć razem i wzajemnie się motywować podkreśla Alicja Liczba z centrum fitness Fabryka Formy w Poznaniu.

1 2

Gotowi na lato
  • 0.00 / 5 5
0 ocen/y, 0.00 śr. ocen (0% punktów)

Komentarze Facebook:

Komentarze/y

Komentarze czasopisma:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.