Inteligentne gadżety dla sportowców

czwartek, 03.09.2015r.
Autor: napisał/a 13 artykułów.

sportowe2c.mZwiązek najnowszych technologii i sportu dziś już nikogo nie dziwi. Elektroniczne urządzenia służące sportowcom na stałe weszły do sal treningowych oraz na boiska sportowe. Wielu sportowców nie wyobraża sobie bez nich codziennego treningu. W jaki sposób elektroniczne urządzenia pomagają osiągnąć lepszą formę?

Kiedyś sportowcom wystarczały talent, regularne treningi oraz chęć doskonalenia swoich możliwości i poprawiania wyników. Dziś niby nic się nie zmieniło, sportowcy mają takie samo podejście do swojej kariery, jednak tak jak wiele innych rzeczy w XXI wieku zmienia się na lepsze, tak i w różnych dziedzinach sportu pojawiają się nowe technologie. Powstają inteligentne gadżety, które mają ułatwić trening, urozmaicić go, odgrywać role osobistych trenerów oraz czuwać nad kondycją sportowców. Najnowsze rozwiązania producentów sprzętu sportowego w niemal każdej dziedzinie, poczynając od piłki siatkowej i nożnej, przez tenis, na pływaniu kończąc, pomagają poprawiać technikę sportowców, wspomagają samodoskonalenie i bieżącą kontrolę swoich umiejętności. Przy okazji są to wyjątkowe cuda techniki i nie lada zabawki dla fanów gadżetów.

Nie od dziś wiadomo, że na sporcie nie warto oszczędzać. Chcąc być najlepszym w swojej dziedzinie, warto postawić na inteligentnych komputerowych doradców jako uzupełnienie talentu i ciężkiej pracy. Nie tylko estetycznie wyglądają, mają nowoczesne kształty i są wykonane z najnowocześniejszych, wytrzymałych materiałów, ale także pełnią rolę osobistego trenera dwadzieścia cztery godziny na dobę.

Aplikacja niczym osobisty trener

Aplikacje przeznaczone na smartfony to już dziś nic nadzwyczajnego. Korzystają z nich wszyscy – sportowcy też. Specjalnie opracowana aplikacja Endomondo pozwala użytkownikowi na m.in. ustalenie rodzaju wykonywanej czynności, rejestrowanie pokonanej trasy oraz obliczenie czasu jej przebycia. Po zakończeniu jazdy na rowerze czy biegu można zobaczyć zarejestrowane dane. Pozwala to na wieloaspektowe spojrzenie na swój trening. Aplikacja zbiera dane, a następnie za pomocą strony internetowej pokazuje treningi rozłożone w czasie. Ale to nie wszystko. Pozwala ona na porównywanie swoich danych z informacjami znajomych, publikowanie ich np. na Facebooku, a także zaplanowanie następnych treningów. To chyba najbardziej popularna forma wirtualnego osobistego trenera.

Inteligentne bransoletki

Nowoczesne bransoletki na rękę opanowały nie tylko rynek sportowców. Noszą je także osoby, które lubią aktywność sportową, a do tego chcą na bieżąco kontrolować swoje postępy. Modeli bransoletek jest naprawdę wiele. Różnorodność kształtów, kolorów, a przede wszystkim funkcji, pozwala na dobranie odpowiedniej bransoletki do swoich potrzeb. Najprostsze z nich zazwyczaj są wyposażone w krokomierz, pulsomierz oraz licznik spalonych kalorii. Pozwalają także na ustawienie ulubionej muzyki na czas biegania. Takie modele zaspokoją wymagania amatorów. Dla zawodowych sportowców producenci projektują prawdziwe przenośne komputery umieszczone na niewielkiej bransolecie. Pełnią rolę osobistego trenera, który po uwzględnieniu wieku, wagi i wzrostu opracuje dostosowany do potrzeb program treningowy. Będzie na bieżąco informował o postępach i zaalarmuje w przypadku np. zbyt małej ilości dostarczanych do organizmu płynów. Obowiązkowo muszą mieć zainstalowane aplikacje, które pozwalają łączyć się ze smartfonem. Co więcej, zbierają dane o aktywności użytkownika w ciągu całego dnia, by potem umożliwić ich analizę. Istnieją bransoletki, które dodatkowo rejestrują fazy snu. Dostępne są modele wodoodporne, idealne dla pływaków. Bransoletki można zakupić w wersji sportowej lub bardziej eleganckiej, co najbardziej może przypaść do gustu paniom. Dziś nowoczesna bransoletka to modny element garderoby.

1 2 3

Inteligentne gadżety dla sportowców
  • 0.00 / 5 5
0 ocen/y, 0.00 śr. ocen (0% punktów)

Komentarze Facebook:

Komentarze/y

Komentarze czasopisma:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.