Japoński las samobójców

czwartek, 15.10.2015r.
Autor: napisał/a 32 artykułów.

las2m.wPodobno miejsce to wygląda zupełnie jak sceneria z horroru. Oficer lokalnej policji powiedział: Widziałem mnóstwo ciał, które były naprawdę mocno rozłożone lub były rozczłonkowane przez dzikie zwierzęta… Nie ma nic pięknego w umieraniu w tym miejscu. Czy jest coś wyjątkowego w lesie Aokigahara, że przyciąga tylu samobójców?

Morze drzew

Las Aokigahara znajduje się na terenie Parku Narodowego Fudżi-Hakone-Izu u północno-zachodniego podnóża góry Fudżi. Las porasta zastygłą lawę, która pochodzi z erupcji krateru pasożytniczego o nazwie Góra Nagayama. Las jest gęsty, a znajdująca się tam lawa utrudnia poruszanie się. Ilość mieszczących się tam drzew sprawia, że nie dociera tam wiatr ani jakiekolwiek dźwięki, telefony tracą zasięg, a kompasy mają problem ze zlokalizowaniem właściwego kierunku.

Japończycy uważają, że „to przeklęte miejsce”, dlatego większość z nich omija je – możliwe, że boją się natknięcia na szczątki innych ludzi. Las odstrasza turystów, ale i także okolicznych mieszkańców ze względu na to, co mogą w nim spotkać. Ci, którzy odważyli na wizytę w nim, opowiadają o rozkładających się ciałach, kościach, czaszkach czy nawet resztkach ubrań.

Sława lasu

Okazuje się, że las zyskał rozgłos nie przez popełniane w nim samobójstwa, ale poprzez wierzenia i rytuały odbywające się w tym miejscu jeszcze na długo przed falą samobójstw. Okazuje się, że ludzie wierzyli, że las zamieszkują dusze zmarłych, które nie mogą znaleźć po śmierci swojego miejsca spoczynku bądź za życia zostały skrzywdzone. Na stronie Cat in the Well, zajmującej się mroczną tematyką, tzn. duchami, klątwami etc., można dowiedzieć się, że jedna ze starożytnych legend głosi, że członkowie rodzin z powodu głodu zmuszani byli poświęcać innych, aby zmniejszyć liczbę osób pobierających racje żywnościowe. Osoby takie „oddawano”, więc siłom natury i pozostawiano w lesie, gdzie umierały długo i boleśnie śmiercią głodową. Stąd też wzięło się przekonanie, że las ten jest przeklęty. Przesądni mieszkańcy Japonii twierdzą, że będąc w tamtych stronach, można czasami ujrzeć białe postacie, przemykające między gęstymi drzewami. Natomiast spirytualiści sądzą, że dopiero plaga samobójstw popełnianych w tym miejscu sprawiła, że las ten „przesiąknął” negatywną energią i każdy jego zakątek naznaczony jest wieczną klątwą.

1 2

Japoński las samobójców
  • 0.00 / 5 5
0 ocen/y, 0.00 śr. ocen (0% punktów)

Komentarze Facebook:

Komentarze/y

Komentarze czasopisma:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.