Kasia Stankiewicz – wielki powrót po latach

czwartek, 07.05.2015r.
Autor: napisał/a 1 artykułów.

Kasia-StankiewiczKatarzyna Stankiewicz – dziewczyna, która sama wyznacza sobie cel i konsekwentnie do niego dąży. Jej muzyka jest autentyczna, a poprzez własne teksty wokalistka uzewnętrznia emocje, co pozwala jej na ciągły rozwój i eksperymentowanie z muzyką.

Biografia i dokonania artystyczne

Katarzyna Stankiewicz rozpoczęła swoją muzyczną karierę w 1996 roku od popularnego wówczas programu telewizyjnego „Szansa na sukces”, który wygrała. W programie wykonała piosenkę zespołu Varius Manx „Zamigotał świat”.

Wkrótce z grupy Varius Manx odeszła poprzednia wokalistka Anita Lipnicka i Kasia Stankiewicz ją zastąpiła. Ich najbardziej rozpoznawalnym wśród publiczności hitem z udziałem Stankiewicz jest ”Orła Cień” z 1996 roku. Po kilku latach piosenkarka, będąc jeszcze członkiem zespołu, zdecydowała się na solową karierę, wydając album pod własnym imieniem i nazwiskiem. Płytę promowała popowa piosenka „Dopiero od jutra”. Natomiast rok później, po rozstaniu z Varius Manx, wokalistka rozpoczęła współpracę z Michałem Żebrowskim, Kasią Nosowską i Anną Marią Jopek nad płytą, na której znajduje się polska poezja miłosna. Pierwszy singiel wykonany przez Katarzynę Stankiewicz zapewnił płycie wysokie miejsce wśród najlepiej sprzedających się albumów i umożliwił zaprezentowanie nowego kierunku muzycznego.

Druga solowa płyta Katarzyny Stankiewicz pod tytułem „Extrapop” została wydana w 2003 roku. Utwory na płycie są utrzymane w stylistyce muzyki alternatywnej, czyli takiej, której słucha raczej wąskie grono słuchaczy, a nie masowi odbiorcy.

Piosenkarka sama napisała teksty na ten krążek, zaś warstwą muzyczną i produkcją zajął się Radosław Łuka, który jest kompozytorem i gitarzystą basowym. Pierwszym singlem był utwór „Schyłek lata”.

Kolejny album, „Mimikra”, wydano w 2006 roku. Jest on kontynuacją drogi, jaką artystka zaprezentowała na swojej poprzedniej płycie.

Na stronie radia www.rmf.fm można znaleźć następujący opis tej płyty: W warstwie muzycznej tej płyty „Mimikra” odwołuje się do lat 80. i tego, co wtedy działo się na scenie europejskiej. To odniesienie stanowiło punkt wyjścia do pracy nad płytą (…). Album „Mimikra” to poniekąd wyrażenie tęsknoty do czasów, w których muzyką komercyjną były dzieła tworzone przez New OrderRoxy MusicKate BushDavida Bowiego, a w Polsce choćby przez Republikę.

1 2

Kasia Stankiewicz – wielki powrót po latach
  • 0.00 / 5 5
0 ocen/y, 0.00 śr. ocen (0% punktów)

Komentarze Facebook:

Komentarze/y

Komentarze czasopisma:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.