Kobieca nienawiść

czwartek, 16.04.2015r.
Autor: napisał/a 24 artykułów.

nienawisc2n.t-01Kobieca nienawiść jest silna, okrutna, niszcząca niczym największy huragan i nie ma nic wspólnego z przypisywanymi płci pięknej kruchością i delikatnością. Jej ofiarami padają zarówno mężczyźni, jak i inne kobiety, a formy, w jakich się objawia, są nierzadko bardziej wyrafinowane niż w najstraszniejszych filmach grozy. Jakie są przyczyny aktów kobiecej nienawiści?

Zranione uczucia

Zranione uczucia kobiety potrafią spowodować zniszczenia nie mniejsze niż huragan Catrina. W przeciwieństwie do mężczyzn jesteśmy z natury istotami bardziej emocjonalnymi, a co za tym idzie, z reguły dotkliwiej odczuwamy porzucenie, odrzucenie czy zdradę. Podczas gdy mężczyźni w tego rodzaju sytuacjach tłumią w sobie uczucia lub zachowują (pozornie?) stoicki spokój, kobiety uzewnętrzniają swoje emocje i w ich przypływie potrafią urządzić sceny nie gorsze od tych Marii Eleny – genialnie zagranej przez Penolopę Cruz bohaterki filmu „Vicky, Cristina, Barcelona”. W artykule tygodnika „Newsweek” zatytułowanym „Zdrada, zemsta, cierpienie. Jak Polacy odgrywają się na niewiernych małżonkach?” prywatny detektyw Eugeniusz Kazienko przyznaje: Polacy ćwiczą techniki odwetowe na niewiernych małżonkach. Kobiety z większą zajadłością niż mężczyźni. Wzgardzona małżonka w dzisiejszych czasach zamiast jak Mata Hari przebiegle i cierpliwie kolekcjonować dowody niewierności, chce tu i teraz męża pozbawić męskości, honoru albo pracy. Leci taka pani do szefa męża, do ZUS, Inspekcji Pracy, fiskusa, byle wszyscy się dowiedzieli, jaki z niego drań.

Świadomość braku przewagi fizycznej nad mężczyznami

Kobiety są przeważnie świadome swojego braku przewagi fizycznej nad mężczyznami. Nawet w przypływie skrajnych emocji – a w związku z nimi także siły – nie są w stanie fizycznie skrzywdzić dorosłego zdrowego mężczyzny. W związku z tym wymyślają inne, bardziej wyrafinowane sposoby, aby się zemścić i sprawić ból winowajcy. Do tego wymieniają się sposobami na zemstę na forach internetowych. Najbardziej „ popularne” są: zainteresować się jego najlepszym przyjacielem, zbliżyć się do jego brata, udawać, że już mu się wybaczyło, po czym np. przy okazji spotkania z przyjaciółmi upokorzyć go dotkliwie „na forum” i odejść, zrobić mu „łóżkowy czarny PR” wśród przyjaciół i znajomych, kiedy będzie miał już nową partnerkę „przypomnieć mu o sobie” i zacząć się spotykać w tajemnicy przed tą drugą kobietą, ale doprowadzić do tego, by ona się o tym dowiedziała.

nienawisc1n.t-01Zawiść i zazdrość

Rywalizacja pomiędzy mężczyznami – czy to w pracy, czy na gruncie sportowym – przebiega raczej w zdrowej atmosferze. Z rywalizacją wśród kobiet już tak nie jest. Potrafią użyć najbardziej wyrafinowanych i podstępnych sztuczek, aby okazać się lepszą od konkurentki i zdobyć mężczyznę, lepsze stanowisko, podwyżkę czy ostatnią sztukę wyprzedawanej sukienki. Doktor Phyllis Chesler, emerytowana psycholożka i jedna z pierwszych na świecie feministek, zbierając materiały do książki „Woman’s Inhumanity to Woman” przez dwadzieścia lat badała, w jaki sposób traktują się nawzajem kobiety w różnych krajach świata. Doszła do następujących wniosków: Kiedy kobiety walczą, robią to tak zajadle, jakby chodziło o zdobycie jedzenia dla ich dzieci w czasach wielkiego głodu. Nasz styl rywalizacji jest niestety prymitywny, bo zachowujemy się tak, jakbyśmy walczyły na śmierć i życie. Dla kobiet szalenie ważne jest, co myślą o sobie nawzajem. Potrzebujemy akceptacji tak bardzo, jak potrzebujemy wierzyć, że spotkamy księcia z bajki. Dlatego na przykład mniej atrakcyjne kobiety automatycznie nie lubią tych, które są piękne, zanim jeszcze zdążą je bliżej poznać.

Sformułowanie „kobieca siła” nabiera nowego znaczenia. To nie tylko umiejętność przetrwania, poradzenia sobie w trudnych okolicznościach, ale także niszcząca zazdrość, nienawiść, agresja, chęć zemsty. Nie ma się co oszukiwać, czasy płochliwych i niewinnych panien rodem ze starych filmów minęły bezpowrotnie.

 

Emilia Kacprzewska

 
Redakcja: Dominika Nożewska
Redakcja językowa: Tomasz Tułasiewicz

Kobieca nienawiść
  • 0.00 / 5 5
0 ocen/y, 0.00 śr. ocen (0% punktów)

Komentarze Facebook:

Komentarze/y

Komentarze czasopisma:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.