Twoja krew – moje życie

czwartek, 13.08.2015r.
Autor: napisał/a 19 artykułów.

TwojaKrew-mojeŻycie_2_MCIdea krwiodawstwa jest coraz bardziej powszechna. Codziennie organizowane są akcje honorowego oddawania krwi, by pomóc tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Jednak Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa muszą zabiegać o dawców, mimo że ich liczba ciągle wzrasta.

Jak ważna jest krew

Krew to płynna tkanka składająca się z krwinek czerwonych, białych, płytek krwi i osocza. Jest odpowiedzialna za transport tlenu oraz składników odżywczych do całego organizmu człowieka, chroni przed zakażeniami. Jest genialnym i niezwykle cennym lekiem przywracającym zdrowie.

Krwi nie można wyprodukować w warunkach laboratoryjnych. Jedynie zdrowy organizm ludzki jest do tego zdolny – produkuje dokładnie tyle krwi, ile potrzebuje. Nie dochodzi do zjawiska nadprodukcji.

Twoja krew – moje życie

Jest to kampania, której grupą docelową są osoby, które mogą oddawać krew, tj. w wieku od 18 do 65 lat, oraz dzieci i młodzież, które powinny zostać wyedukowane w zakresie krwiodawstwa. Celem kampanii społecznej jest przede wszystkim dotarcie do jak najszerszej grupy honorowych dawców krwi oraz uświadomienie społeczeństwu potrzeb systemu lecznictwa w zakresie krwi, a także znaczenia systematycznego oddawania krwi przez honorowych dawców krwi.

Kto może oddać krew?

Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi. Kandydat musi posiadać nr PESEL oraz powinien posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie w stopniu, który umożliwi mu bez udziału osób trzecich samodzielne zrozumienie treści kwestionariusza i wypełnienie go.

1 2

Twoja krew – moje życie
  • 0.00 / 5 5
0 ocen/y, 0.00 śr. ocen (0% punktów)

Komentarze Facebook:

Komentarze/y

Komentarze czasopisma:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.