Kto jak nie ty? W skrócie – możesz wszystko

czwartek, 12.12.2013r.
Autor: napisał/a 10 artykułów.
Tagi:

aaWciąż szukamy przyczyny, dlaczego znowu coś się nam nie udało, czemu znowu nie chce nam się czegoś robić. Teraz – to dobry czas na zmianę.

Lubisz odpoczywać? Relaksować się? Bardzo dobrze. Oprócz codziennej gonitwy każdemu potrzeba chwili odpoczynku. Jak to powiedział Sokrates: wypoczynek to największe z dóbr. Często spokojne rozmyślania pomagają nam walczyć ze zmęczeniem i stresem dnia codziennego. Ale czy zdarza ci się odpoczywać z dręczącą myślą, że znów odkładasz sprawę na jutro? Ze świadomością, że w końcu musisz wziąć się do roboty i powinieneś zrobić coś już na wczoraj? Ten sposób „odpoczynku” nie zrelaksuje cię. Co robić, aby nie popaść w sidła lenistwa? Broń się siłą motywacji. Uwierz w siebie. Możesz więcej, niż myślisz.

Motywacja na dobry początek.

Motywacja, według Georg Mietzel to: Szereg świadomych przekonań i wartości, na które początkowo wywierają wpływ najwcześniejsze doświadczenia zgromadzone w sytuacjach związanych z osiągnięciami i cechy bezpośredniego środowiska, np. liczba sukcesów czy porażek. Natomiast Geoffrey G. Murphy definiuje motywację jako: Ogólną nazwę dla faktu, że działania organizmu są częściowo zdeterminowane jego własną naturą, czyli wewnętrzną strukturą.

ccNa pewno nie raz każdy z nas dał sobie wmówić, że nie da rady czegoś zrobić. Tak naprawdę zależy to od naszego głębokiego postanowienia – czy uda nam się zrealizować konkretne zadanie i czy stać nas na wykonanie danej rzeczy. Przyznaj się sam przed sobą, ile razy przy decyzji „wstawania” z łóżka, łatwiej było Ci „zwalić” całą winę za niepowodzenie na los czy przypadek. Zgłębiając się w temat, można łatwo odkryć, że to my, każdy z nas z osobna, mamy nad sobą całkowitą kontrolę – nie wydarzenia czy przypadki. Warto zastanowić się, co się stanie, gdy postanowimy wziąć sprawę w swoje ręce i wstaniemy następnego ranka, zauważając jak jesteśmy szczęśliwi, jak dużo możemy i jak wiele już do tej pory osiągnęliśmy.

Można wierzyć albo nie, lecz na sam początek wystarczy: kartka, długopis i odrobina chęci. Ważne jest, aby znać swoją wartość i zdawać sobie sprawę z tego, że „mogę wszystko”. Spróbuj wypisać sukcesy, które ostatnio osiągnąłeś. W pierwszej chwili większość pomyśli: „nic”. Ale to nie prawda. Często nie dostrzegamy małych szczegółów, które są tak ważne, aby podbudować swoją motywację i chęci do działania. Ile rzeczy ci się ostatnio udało? To nie musi być olimpiada matematyczna. Mogą być to proste rzeczy, takie jak wywołanie uśmiechu u przyjaciela czy dobrze przygotowane ciasto, które tak bardzo chwaliła twoja ciocia. Wraz z przypływającą liczbą sukcesów na liście dostrzeżesz, jak wielkim jesteś człowiekiem. Odkryjesz, że jesteś osobą, której jeszcze nie poznałeś do końca i którą stać na wszystko, a na pewno na więcej niż teraz.

1 2

Kto jak nie ty? W skrócie – możesz wszystko
  • 5.00 / 5 5
1 ocena, 5.00 śr. ocen (95% punktów)

Komentarze Facebook:

Komentarze/y

Komentarze czasopisma:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.