Moda na bycie „fit”

czwartek, 12.02.2015r.
Autor: napisał/a 32 artykułów.

ВелосипедистыPo wpisaniu w wyszukiwarkę Google „bycie fit” wyświetlają się tysiące różnorodnych stron poświęconych temu, jak łatwo i szybko można stracić na wadze. Istnieje wiele blogów na ten temat, a na Facebooku powstała nawet strona „1000 sposobów na bycie fit”. Czego jest to zasługą?

Czym jest moda na bycie „fit”?

Na początku warto zdać sobie sprawę, czym w ogóle jest bycie „fit”. W języku angielskim „fit” oznacza przede wszystkim dopasowanie, chodzi jednak o coś więcej niż dopasowanie ciała na powrót do starych ubrań. Chodzi o dostrojenie całej swojej istoty, łącznie z aspektami umysłowymi i duchowymi, do wymagań, jakie stawia przed nami życie. Na jednym z „fitblogów” autorka pisze tak: Bycie fit to dla mnie (… ) łamanie swoich barier, zmuszanie swojego ciała podczas treningu do tego, czego nie zrobilibyśmy wczoraj przy jednoczesnym nieniszczeniu go. Nie narażaniu się na kontuzje i urazy, jeśli możemy ich uniknąć. Wspomaganie treningu zdrowym jedzeniem. Unikanie nałogów.(…) Nie uważam, że bycie fit to rozmiar, waga, czy nawet wygląd. Uważam, że bycie fit mieści się w normach zdrowia.

Pod wspomnianym wpisem znalazły się komentarze, które dotyczą tego, jak czytelnicy bloga widzą „bycie fit”. Jedna z internautek pisze: Podpisuję się pod tym, a na dodatek uważam, że bycie fit to bycie po prostu zdrowym i chęć dążenia do tego, powrót do natury, rozwijanie swojego ciała, ale i duszy, psychiki, wieczna motywacja, walka o siebie. To moja definicja bycia fit, czyli bycia silnym. 

Mistrzyni Fitness Natalia Gacka uważa, że moda na bycie „fit” ma związek z tym, iż ludzie dążą do poprawienia swojej sylwetki oraz ciała. Skąd się to wzięło? Według niej to zasługa telewizji, w której ciągle propagowane jest m.in. zdrowe odżywianie. Duży wpływ na ludzi mają też portale społecznościowe typu Facebook czy Instagram, gdzie dziewczyny wklejają zdjęcia przed i po „metaformozie”. Zjawisko to dotyczy głównie młodych kobiet – które są zapatrzone w wykreowany i propagowany w mediach „ideał piękna”, dlatego też naśladują one znane osoby.

1 2

Moda na bycie „fit”
  • 0.00 / 5 5
0 ocen/y, 0.00 śr. ocen (0% punktów)

Komentarze Facebook:

Komentarze/y

Komentarze czasopisma:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.