Netcode

czwartek, 21.08.2014r.
Autor: napisał/a 1 artykułów.

Lange-MigrantMother02Uwielbiasz dzielić się każdym szczegółem ze swojego życia za pośrednictwem portali społecznościowych? Nie możesz oprzeć się pokusie pochwalenia się nowym bikini na Instagramie? Po przeczytaniu tego tekstu dwa razy zastanowisz się przed wstawieniem kolejnej „słitfoci”.

Jak cię widzą, tak cię piszą

Szukając pracy, wysyłamy CV ze zdjęciem, na którym chcemy wyglądać profesjonalnie. Tak właśnie ma nas widzieć przyszły szef – jako doświadczonych, odpowiedzialnych i rzetelnych pracowników. Coraz częściej jednak właściciele firm sprawdzają kandydatów i pracowników na portalach społecznościowych. W ten sposób mogą dotrzeć do informacji, których zazwyczaj nie załącza się w standardowym życiorysie.

Interesuje ich wszystko: począwszy od poglądów politycznych, filozofii życiowej, wyznania aż po status związku, zdjęcia i wpisy. Jeśli na swoim profilu internetowym otwarcie przyznajesz, że popierasz inną partię niż przyszły pracodawca… Cóż, istnieje spore ryzyko, że możesz pożegnać się z jakąkolwiek nadzieją na pracę w jego firmie.

Wszelkie starania podczas rozmowy o pracę, stonowany strój, inteligentny wyraz twarzy czy całkiem doskonałe referencje mogą okazać się niewystarczające, jeśli w internecie pokazujesz drugą stronę swojej natury.

Jesteśmy online

Wyniki najnowszych badań CBOS na temat aktywności Polaków w internecie pokazują, że konta na portalach społecznościowych posiada około dwóch piątych naszych obywateli. To o jedną piątą więcej niż w 2008 roku. Wśród młodzieży posiadanie konta i bycie aktywnym w sieci jest czymś normalnym i powszechnym.

Zdecydowana większość respondentów podkreśla, że używają internetu w celach towarzyskich, do utrzymywania kontaktu ze znajomymi czy rodziną, choć przyznają się, że zdarza im się przyjąć zaproszenia od nieznajomych. Robi tak 26 proc. ankietowanych pań i 17 proc. panów.

Co ciekawe, jedna szósta użytkowników platform społecznościowych przyznaje, że wykorzystuje je do nawiązywania kontaktów zawodowych oraz jako możliwość zaprezentowania się potencjalnemu pracodawcy, prowadząc profesjonalne profile przypominające CV.

1 2

Netcode
  • 0.00 / 5 5
0 ocen/y, 0.00 śr. ocen (0% punktów)

Komentarze Facebook:

Komentarze/y

Komentarze czasopisma:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.