Do niczego się nie nadaję!

czwartek, 10.09.2015r.
Autor: napisał/a 1 artykułów.

Depression_2014_Types_10-22-14_5PM-img_1280x720Ile razy myślisz, że nie potrafisz czegoś zrobić? Nie posiadasz pasji ani zainteresowań, poza tym szybko się nudzisz, a co gorsza, jesteś zerem – zapewne wielokrotnie spotykasz się z osobą pod postacią siebie samej, która właśnie w taki sposób określa Twoją wartość. Zapominasz o swoich talentach, umiejętnościach i możliwościach, które przecież są niezbędne, aby rozwijać się zawodowo. Dziś nastał czas, aby nauczyć się z nich mądrze korzystać, a co najważniejsze – odkrywać je.

Hasło „rozwój osobisty” powinno kojarzyć się z sukcesem, pasją, pracą i motywacją. I zapewne tak się kojarzy, ale jak wygląda to w praktyce? Przecież na drodze do sukcesu często pojawiają się liczne porażki, bariery nie do przejścia i co za tym idzie – demotywacja. Szkoda, ponieważ należy pamiętać, że w drodze na sam szczyt musisz liczyć się z różnymi przeszkodami. Dajmy przykład: czy miłość zawsze jest taka piękna jak w bajkach? Nie sądzę. Dlatego trzeba nauczyć się walczyć z przeszkodami i z godnością przyjmować porażki, które mają za zadanie uczyć, a nie demotywować.

Zauważyłam, że młodzi ludzie w wieku od 13 do 15, 16 lat nie myślą o tym, jak będzie wygląda

 ich przyszłość. Żyją chwilą, bo są młodzi, i mają do tego prawo. Zapominają, że właśnie w tym wieku mogą odkrywać w sobie ukryte talenty i umiejętności. Jak zatem zacząć się rozwijać? Gdzie znaleźć drogę do sukcesu? Czy warto rozwijać swoje dotąd nieodkryte talenty?

1. Jasno określ sobie, w czym jesteś dobry, np.: dobrze tańczę, mam „lekkie pióro”, lubię występować przed kamerami, znam się na modzie, lubię tworzyć fryzury, mam masę kreatywnych pomysłów…

2. Jak już napiszesz, w czym jesteś dobry, spróbuj poszukać źródeł dzięki którym mógłbyś/mogłabyś się realizować, np. koła zainteresowań (niekoniecznie w szkole), kluby, stowarzyszenia, organizacje, fundacje bądź po prostu zapytaj znajomych, gdzie oni zajmują się swoim hobby.

3. Jeśli znajdziesz instytucję, to nie pozostaje Ci nic innego , jak ZAPISAĆ SIĘ na ulubione zajęcia dodatkowe! To jest właśnie Twój krok w przyszłość.

4. Regularność i otwartość. Dzięki tym dwóm rzeczom zrealizujesz i odkryjesz w sobie więcej umiejętności niż myślisz.

5. Angażuj się! Rób wszystko na 100 proc. – jeśli chcesz osiągnąć perfekcję, musisz wymagać od siebie więcej niż od innych.

6. A teraz… Wszystko popłynie swoim nurtem. Uwierz, że jeśli zrobisz ten pierwszy krok, to cała reszta ułoży się sama.

imagesUwierz, że trafisz na odpowiednich ludzi w odpowiednim momencie. Nie rezygnuj, bo coś Ci nie wyszło. Życie lubi bardzo zaskakiwać, wystarczy je dobrze naprowadzić, a ono już będzie wiedziało, co dalej robić.

Szukaj motywacji i osób, które „czują” to, co Ty. Nie wiesz, co spotka Cię za tydzień, dwa bądź miesiąc, dlatego zacznij już teraz tworzyć swoją historię, dając przykład innym.

 

 

Blanka Kosakowska

 
Redakcja: Anna Drabowicz, Agata Chudy
Redakcja językowa: Agnieszka Putz, Tomasz Tułasiewicz

Do niczego się nie nadaję!
  • 0.00 / 5 5
0 ocen/y, 0.00 śr. ocen (0% punktów)

Komentarze Facebook:

Komentarze/y

Komentarze czasopisma:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.