Nieszablonowe kierunki studiów

czwartek, 28.11.2013r.
Autor: napisał/a 8 artykułów.

11Prawo, budownictwo, dziennikarstwo – takie kierunki są powszechnie znane. Istnieją również takie studia, o których prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś. Polskie i zagraniczne uczelnie mają w swojej ofercie edukacyjnej niezwykłe propozycje.

Wybierając studia i uczelnię, młodzi ludzie kierują się kilkoma podstawowymi kryteriami – czy po uzyskaniu dyplomu znajdę pracę, czy mam szansę się dostać, czy zajęcia będą ciekawe. Są jednak tacy, którzy chcą rozwijać własne zainteresowania, wyróżnić się na tle innych czy uczyć się czegoś niezwykłego. Naprzeciw ludziom z takimi oczekiwaniami wychodzą polskie i zagraniczne uczelnie, kusząc nieszablonowymi kierunkami studiów.

Polskie uczelnie

Studia miejskie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu to kierunek przeznaczony dla osób, które chcą poznać schematy funkcjonowania i rozwoju miast. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu między innymi nauk o Ziemi, prawa, administracji czy architektury. Po takich studiach można znaleźć pracę przede wszystkim w instytucjach samorządowych, biurach miejskich i instytucjach kultury. Jeśli więc znów stoisz w korku, czekasz na spóźniony autobus, chcesz się dowiedzieć, czemu tak się dzieje i to zmienić – te studia są właśnie dla Ciebie!

Dla miłośników zwierząt Collegium Humanitatis w Warszawie stworzyło kierunek stosowana psychologia zwierząt. Zajęcia dostarczą wiedzy o zachowaniu zwierząt, ochronie ich praw czy etyce postępowania z różnymi grupami. Oferta kierowana jest przede wszystkim do osób, które pragną być trenerami i szkoleniowcami oraz do przyszłych hodowców. Po uzyskaniu dyplomu może nie będziesz umiał mówić po zwierzęcemu, ale z pewnością każde zwierzę zrozumiesz.

W Szkole Głównej Gospodarstwa wiejskiego znaleźć można kierunek życie wśród kwiatów. Przeznaczony jest on dla osób, które interesują się wykorzystaniem roślin w przestrzeni prywatnej i publicznej. Na zajęciach studenci poznają między innymi zasady dekorowania, tworzenia kwietników i ogrodów oraz oddziaływania roślin ozdobnych na środowisko. Wymarzone studia dla hipisów.

Politechnika Warszawska otworzyła natomiast podyplomowe studium dla inżynierów, którzy w swojej pracy dużo składają. Podczas zajęć na kierunku pakowanie produktów studenci poznają właściwości różnych produktów oraz odpowiednie dla nich opakowania i sposoby układania. Studia idealne dla elfów, pracujących w fabryce Świętego Mikołaja.

1 2

Nieszablonowe kierunki studiów
  • 4.50 / 5 5
2 ocen/y, 4.50 śr. ocen (90% punktów)

Komentarze Facebook:

Komentarze/y

Komentarze czasopisma:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.