Oszpeć się dla roli, a Oskara masz w kieszeni

czwartek, 03.04.2014r.
Autor: napisał/a 24 artykułów.

oskar2Amerykańska Akademia Filmowa po raz kolejny pokazała, że bardzo ceni aktorów, którzy dla potrzeby odgrywanej roli są w stanie tak głęboko wejść w graną postać, że diametralnie zmieniają się pod kątem wyglądu fizycznego. Oskary w tym roku, zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, otrzymali Matthew McConaughey i Jared Leto. Obaj za film „Witaj w klubie”. Ciężko ich poznać na ekranie, ponieważ obaj bardzo dużo schudli na potrzeby roli, a Jared dodatkowo bardzo upodobnił się do kobiety (gra w filmie transseksualistę i przyznał, że musiał depilować całe ciało). Nowością tegorocznych Oskarów jest fakt, iż do tej pory w diametralnych przemianach wyglądu na potrzeby roli przodowały raczej kobiety.

Sympatyczna i mniej sympatyczna grubaska

Najbardziej spektakularnej zmiany wyglądu dla roli dokonała Charlize Theron. Piękna aktorka, uznawana za jedną z najpiękniejszych kobiet świata, przeszła tak wielką metamorfozę na potrzeby roli w filmie „Monster”, że ciężko w niej rozpoznać posągową piękność z reklam Diora. Bardzo długo przekonywała producentów filmu, aby powierzyli jej tą rolę. Oni jednak sceptycznie podchodzili do tej propozycji, bo nie mogli sobie wyobrazić pięknej Charlize w roli prostytutki i seryjnej morderczyni. Theron w końcu ich przekonała podczas zdjęć próbnych, że warto dać jej szansę i do roli Aileen Wuornos, w opartym na faktach filmie o Patty Jenkins, gwiazda fizycznie przeobraziła się w tytułowego potwora tak sugestywnie, że otrzymała za rolę Oskara. Pytana w wywiadach o swoją przemianę podkreślała: Zadaniem aktora jest przekonująco wcielić się w postać, ze wszelkimi fizycznymi i psychicznymi konsekwencjami.

W bardziej sympatyczną grubaskę zmieniła się na potrzeby roli Renée Zellweger. Do roli Bridget Jones musiała dwukrotnie przytyć ponad 10 kilogramów w bardzo krótkim czasie. Podobno zjadała posiłki o wartości energetycznej przekraczającej 4000 kalorii (dwukrotne przekroczenie dawki zalecanej dorosłym kobietom). Jej śniadaniowy jadłospis składał się z Big Maca z frytkami, słodkich rożków i kremowego shake’a na bazie wysokotłuszczowego mleka. Do tego na obiad 20 pączków z masłem orzechowym, pizzę i kolejnego shake’a.

1 2

Oszpeć się dla roli, a Oskara masz w kieszeni
  • 0.00 / 5 5
0 ocen/y, 0.00 śr. ocen (0% punktów)

Komentarze Facebook:

Komentarze/y

Komentarze czasopisma:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.