Poznańskie centrum kultury warte poznania

czwartek, 05.11.2015r.
Autor: napisał/a 10 artykułów.

Poznańskie-centrum-kultury-warte-poznania_2_MCJednym z wielu miejsc, które z całą pewnością trzeba zwiedzić, będąc w Poznaniu przejazdem, a w przypadku mieszkania w tym mieście koniecznie odwiedzać regularnie, jest Centrum Kultury Zamek. Kilometry marmurowych korytarzy, piękne kandelabry, dziedziniec i masywne, drewniane meble – wszystko to robi ogromne wrażenie, którego warto doświadczyć osobiście, a to zaledwie zalążek wyjątkowości tego miejsca.

Historia niezwykłego budynku w centrum miasta

Zamek w Poznaniu powstał w latach 1905-1910 jako rezydencja ostatniego niemieckiego cesarza Wilhelma II. Projektantem budowli był Franz Heinrich Schwechten, który nadał siedzibie wygląd średniowiecznego gmachu cesarskiego. W 1962 roku powstał w nim Pałac Kultury, który szybko stał się atrakcją niemal całego obiektu. 50 lat później powstała tam nowoczesna sala wystaw oraz kameralne Kino Pałacowe.

Misja ukulturalniania poznaniaków zarówno tych większych, jak i mniejszych

Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu to jedna z największych tego rodzaju instytucji w Polsce. Służy ona upowszechnianiu kultury w Wielkopolsce. Znajduje się przy ulicy św. Marcina 80/82. Oferta imprez kulturalnych obejmuje wystawy, koncerty, seanse filmowe, warsztaty edukacyjne, a także różnorodne spotkania tematyczne z ciekawymi gośćmi. Odbywa się ich tu rocznie około 700. Pracownicy CK ZAMEK na swojej stronie internetowej www.ckzamek.pl piszą o nim: Naszym celem jest zaspakajanie różnorodnych potrzeb odbiorców oraz rozwój ich indywidualnych kompetencji i wrażliwości. Chcemy także być miejscem eksperymentu artystycznego poprzez stwarzanie twórcom warunków do realizacji dzieł i spotkań z odbiorcami. Ta instytucja użytku publicznego jest dostosowana do każdego, ponieważ ze względu na bogactwo oferty z różnych dziedzin sztuki, literatury, filmu, muzyki, teatru czy edukacji – każdy znajdzie coś dla siebie. Odbywają się tu nawet zorganizowane spotkania z przewodnikiem oprowadzającym po gmachu. Obok stałych zajęć CK ZAMEK przygotowuje też specjalny program warsztatów wakacyjnych.

1 2

Poznańskie centrum kultury warte poznania
  • 0.00 / 5 5
0 ocen/y, 0.00 śr. ocen (0% punktów)

Komentarze Facebook:

Komentarze/y

Komentarze czasopisma:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.