Próg nowego ciała

czwartek, 28.11.2013r.
Autor: napisał/a 4 artykułów.

Prog nowego cialaZa małe piersi, usta, pośladki. Za duży brzuch czy palec u stopy. Odstające uszy. Niekształtny nos. Tracące jędrność policzki. Masa problemów, głównie kobiecych, których rozwiązaniem często bywa skalpel chirurga plastycznego. Po której operacji człowiek staje się kimś nowym?

W naszych czasach osiąganie zamierzonych celów zawodowych oraz samorozwojowych dla wielu jest priorytetem. Nie ma co ukrywać, że urok osobisty niejednokrotnie pomaga nam uzyskać to, czego chcemy. Uroda kojarzona jest z pewnością siebie. Powszechnie można spotkać się ze stwierdzeniem, że ludzie o nienagannej aparycji mogą dostać od życia więcej. Tyczy się to nie tylko życia zawodowego – również ich rodziny są zdrowsze i szczęśliwsze, a dzieci chętniej i lepiej się uczą. Tak ukształtowana opinia publiczna stanowi jedną z przyczyn wzrostu zainteresowania operacjami plastycznymi i korekcyjnymi zabiegami chirurgicznymi.

Istnieje w filozofii pewien problem, który nazywa się „okrętem Tezeusza”. Ten bohater mitologii greckiej podróżował po morzach i oceanach, na których nieraz był zaskakiwany przez burze i sztormy, które uszkadzały jego statek. Po przybiciu do portu zajmowano się rekonstrukcją. Wymieniano kilka desek i zwracano go właścicielowi. Taka sytuacja miała miejsce kilka bądź kilkadziesiąt razy. Filozofowie zastanawiają się: ile desek trzeba wymienić, aby okręt Tezeusza stał się już nowym obiektem? Do takiego statku można porównać ludzkie ciało. Każdy narząd jest jak deska. W skład naszego oryginalnego wyposażenia wchodzi konkretna twarz, uda czy brzuch. Dbając o ciało, dokonujemy jego metaforycznej konserwacji. Zabiegamy o to, by nasz statek zachował dobrą formę, wielkość czy kształt. Te działania nie zmieniają niczego w ogólnej konstrukcji. Natomiast odsysanie tłuszczu, operacyjne zmiany wielkości piersi, modyfikacja wyglądu twarzy – to przykłady partii deseczek, które są wymieniane na nowe, efektowniejsze.

Społeczeństwo z upływem czasu zmieniło swoje nastawienie do tego typu zachowań i przestało się sprzeciwiać. Pacjenci decydują się na wiele zabiegów, coraz więcej aspektów przestaje ich zadowalać, a jedynie nieliczne pochodzą wciąż spod dłuta natury. Celebryci, choć nie tylko oni, przechodzą nawet po kilkadziesiąt operacji plastycznych, nie pozostawiając na swoim ciele żadnego nietkniętego chirurgicznym skalpelem miejsca.

1 2

Próg nowego ciała
  • 5.00 / 5 5
7 ocen/y, 5.00 śr. ocen (98% punktów)

Komentarze Facebook:

Komentarze/y

Komentarze czasopisma:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.