Przeszczep włosów

czwartek, 11.06.2015r.
Autor: napisał/a 39 artykułów.

z12378342OW dzisiejszych czasach coraz popularniejsze stają się różnego rodzaju zabiegi mające na celu poprawę wyglądu. Jednym z nich jest przeszczep włosów. Dzięki niemu można zmniejszyć ubytki włosów na głowie. W Polsce pierwszy taki przeszczep wykonano już w 1984 roku.

Dlaczego włosy nadmiernie wypadają?

Na to pytanie jest wiele odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań człowieka. Na nadmierne wypadanie włosów ma wpływ stres, zła dieta, odstawienie środków antykoncepcyjnych, ciąża, niedobór witamin, mikro- i makroelementów – a zwłaszcza żelaza i cynku – albo zła pielęgnacja skóry. W średnim wieku dochodzą przyczyny takie jak menopauza u kobiet czy zmiany hormonalne u mężczyzn. Do wypadania włosów przyczyniają się też różne choroby, jak na przykład nadczynność lub niedoczynność tarczycy i nowotwory.

Wykonanie przeszczepu

Amerykański lekarz Norman Orentreich w 1959 roku po raz pierwszy opisał przeszczep włosów. Wówczas przeszczepy – w porównaniu do dzisiejszych – były mało estetyczne, ponieważ ich obszar miał średnicę od czterech do pięciu milimetrów. Z biegiem czasu zabiegi polepszano i dzisiaj, dzięki postępowi medycyny, przeszczepy są prawie niewidoczne.

Przeszczep włosów to zabieg chirurgiczny. W zależności od potrzeb pacjenta i możliwości danego ośrodka medycznego wykonuje się zabieg różnymi metodami. Jedną z nich jest tak zwana metoda FUE (follicular units extraction), która polega na pobieraniu pojedynczych zespołów mieszkowych z pozostawieniem mikroskopijnych blizenek w okolicy dawczej. W tej metodzie przeszczepiane są wszystkie niezbędne struktury włosa, w tym także komórki macierzyste odpowiedzialne za jego wzrost. Taka operacja trwa od dwóch do czterech godzin. Dużymi plusami zabiegu są szybki powrót organizmu do dobrej kondycji fizycznej i brak blizn.

1 2

Przeszczep włosów
  • 0.00 / 5 5
0 ocen/y, 0.00 śr. ocen (0% punktów)

Komentarze Facebook:

Komentarze/y

Komentarze czasopisma:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.