Stare nowe egzaminy – Elki na dotarciu

czwartek, 09.01.2014r.
Autor: napisał/a 16 artykułów.

111Sto lat, sto lat niech żyją, żyją nam! Nowe testy na prawo jazdy obchodzą niebawem swoje pierwsze urodziny. Co zmieniło się za sprawą rocznego, WORD-owskiego bobasa?

30 złotych, 20 pytań, 15 sekund

Strach i zgrzytanie zębów. Większość młodych adeptów prawa jazdy drży już przed samym wejściem na egzamin teoretyczny. Powodem obaw jest nie tylko trudny zestaw pytań, ale przede wszystkim mało optymistyczne statystyki. Według rankingów prowadzonych przez wszystkie Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Polsce nowy egzamin teoretyczny zdaje tylko 25 proc. kursantów. Nieco więcej, bo 29 proc., zalicza egzamin praktyczny, dotychczas uważany za trudniejszy.

75-85 proc. – w tym przedziale mieściła się zdawalność egzaminów teoretycznych obowiązujących jeszcze rok wstecz. Co takiego mają w sobie nowe zestawy, co nie pozwala zbliżyć się do imponujących, ale przedawnionych już statystyk?

Pula 3000 pytań, 25 minut na rozwiązanie testu, 32 losowo wybrane „zagadki”. Podczas nowego egzaminu ważna jest koncentracja. Obecnie kandydat na kierowcę musi odpowiedzieć na 20 pytań poprzedzonych zdjęciem lub filmikiem. Egzaminowany ma 20 sekund na zapoznanie się z pytaniem i 15 na udzielenie odpowiedzi. Kolejne 12 pytań zależne jest od kategorii prawa jazdy, na którą jest egzamin. Czas odpowiedzi nieco się wydłuża, mamy aż 50 sekund na zaznaczenie a, b lub c.

Dla niektórych szklanka jest do połowy pełna – jedna prawidłowa odpowiedź w zestawie, brak zmyłek. Dla innych do połowy pusta – nie ma możliwości cofnięcia się i sprawdzenia poprawności poprzednich rozwiązań. Jednak zarówno pesymistom, jak i optymistom z pomocą wychodzą niezawodni internauci, którzy założyli na Facebooku profil, gdzie wspólnie tworzy się bazę pytań egzaminacyjnych.

1 2

Stare nowe egzaminy – Elki na dotarciu
  • 0.00 / 5 5
0 ocen/y, 0.00 śr. ocen (0% punktów)

Komentarze Facebook:

Komentarze/y

Komentarze czasopisma:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.