Sukces programu Rolnik szuka żony, czyli o tęsknocie widza za realizmem

czwartek, 04.12.2014r.
Autor: napisał/a 24 artykułów.

rolnik1m.wProgram Rolnik szuka żony zdobył szturmem serca widzów i stał się liderem rankingów oglądalności programów telewizyjnych, wyprzedzając polsatowski Taniec z gwiazdami oraz Mam talent! nadawany przez stację TVN. Opowieść o mężczyznach ze wsi, którzy w programie telewizyjnym próbują znaleźć miłość, okazała się hitem i wywołała wiele emocji nie tylko u widzów – media także czujnie śledziły życie bohaterów i szeroko komentowały ich wybory. Czym różni się ten program od innych i jaka jest recepta na tak wielki sukces?

Realni bohaterowie

Sukces produkcji Rolnik szuka żony to wyraźny znak dla twórców programów telewizyjnych, że widzowie mają dosyć wszechobecnej tandety, wyreżyserowanych programów paradokumentalnych oraz gwiazdek jednego sezonu, które nie umieją poprawnie sformułować jednego zdania i swoją popularność (zresztą krótką) budują na taniej sensacji. Jak pisze Tomasz Golonko w felietonie pt. Samotność na roli wzrusza mieszczuchów. Rolnik szuka żony podbija telewizję opublikowanym na portalu NaTemat.pl: Wzrusza przede wszystkim prawdziwość, którą ci ludzie w sobie mają, a o której coraz częściej chcemy, jako konsumenci, widzowie, ci z wielkich miast – zapomnieć.

Rolnicy z programu to ludzie z krwi i kości – tacy jak widzowie. Mają swoje wady i zalety, ale na pewno ich życie nie jest idealne i dlatego widz nie czuje się gorszy od bohaterów show. Inaczej niż w przypadku konkurencyjnego programu prezentowanego przez stację TVN Kto poślubi mojego syna?, w którym wszyscy uczestnicy mieszkali w bardzo luksusowych domach i jeździli drogimi samochodami (jednak, jak się później okazało, wszystko było wyreżyserowane).

Ludzkie potrzeby

Głównym celem programu jest znalezienie dla rolników odpowiednich kobiet, gotowych związać swoją przyszłość z pracą i życiem na wsi. W programie występuje pięciu rolników w różnym wieku i z różnym życiowym doświadczeniem. Miłości szuka zarówno 60-letni Stanisław, z zamiłowania filozof, jak i 27-letni Paweł, młody wykształcony rolnik-przedsiębiorca z politycznymi aspiracjami. Twórcy programu chcą podkreślić w ten sposób, ze każdy człowiek, niezależnie od wieku, wykształcenia, miejsca zamieszkania, ma silną potrzebę bliskości.

1 2

Sukces programu Rolnik szuka żony, czyli o tęsknocie widza za realizmem
  • 0.00 / 5 5
0 ocen/y, 0.00 śr. ocen (0% punktów)

Komentarze Facebook:

Komentarze/y

Komentarze czasopisma:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.