Gdzie szukać ofert pracy?

czwartek, 16.07.2015r.
Autor: napisał/a 17 artykułów.

5734374_orig

Powszechnie uważa się, że trudno jest znaleźć pracę. Jednak aż 60 proc. społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu było zdecydowanie trudniej. W dobie internetu, telewizji, rozwiniętej prasy oraz dynamicznego rynku pracy ofert jest zdecydowanie więcej. Gdzie więc szukać, aby znaleźć?

Internet

Internet to kopalnia informacji, więc każdy powinien natrafić na co najmniej jedną interesującą go ofertę. Najbardziej popularne ostatnio stają się portale społecznościowe, głównie Facebook. Pracodawcy szukają młodych do objęcia tymczasowego stanowiska poprzez zamieszczenie krótkiego, aczkolwiek niekoniecznie zawierającego konkretne informacje, ogłoszenia. Z drugiej strony, raport przygotowany przez portal Absolvent.pl jasno pokazuje, że tylko sześć procent badanych rzeczywiście jest zadowolonych z tej formy poszukiwań. Niemniej jednak aż 86 proc. osób między 18 a 30 rokiem życia ma konto na Facebooku, w tym aż 56 proc. używa go codziennie. Radosław Niedziółka (coach MentorKariery.pl) twierdzi, że tylko 30 proc. ogłoszeń jest zamieszczanych na portalach społecznościowych, i radzi, by zaglądać na takie strony internetowe jak GoldenLine czy Linkedln, gdzie headhunterzy zajmują się wyszukiwaniem odpowiednich kandydatów. Jednak ostrzega, że swój profil należy nieustannie aktualizować. Z portali skupiających się tylko i wyłącznie na publikacji ofert korzysta aż 60 proc. społeczeństwa. Reszta opiera się na całkiem innych źródłach.

Rekomendacje

Całkiem spora liczba młodych osób (18 proc.) polega głównie na swojej rodzinie i bliskich znajomych. Zwraca się do nich po pomoc również przy poszukiwaniu ofert pracy. Nie od dzisiaj wiadomo, że kontakty i znajomości często ułatwiają zdobycie dobrej posady, a jeśli ktoś z rodziny ma znajomych w danej branży – jest zdecydowanie łatwiej. Aż 42 proc. osób w taki sposób otrzymało pożądaną posadę.

Jednak rekomendacje nie polegają tylko na tym. Często młodzi ludzie aplikują na stanowiska, które polecił im zaufany członek rodziny lub dobry przyjaciel. Niektóre oferty, zazwyczaj pomijane ze względu na niewystarczające zainteresowanie czy wynagrodzenie, nagle stają się istotne.

1 2

Gdzie szukać ofert pracy?
  • 0.00 / 5 5
0 ocen/y, 0.00 śr. ocen (0% punktów)

Komentarze Facebook:

Komentarze/y

Komentarze czasopisma:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.