Tokio Hotel – metamorfoza

czwartek, 02.04.2015r.
Autor: napisał/a 5 artykułów.

tokio2n.tZ czym kojarzy się Tokio Hotel? Może z bardzo młodym rockowym zespołem, kontrowersyjnym wokalistą, którego czarna czupryna zapada na długo w pamięć. Nasuwa się pytanie: czy oni jeszcze istnieją? Owszem, i mają się całkiem dobrze.

Niemiecki zespół został założony przez bliźniaków Billa i Toma Kaulitzów. Międzynarodową sławę zyskał już w 2005 roku dzięki piosence „Durch den Monsun”. Od tamtej pory posypały się nagrody i rozpoczęły trasy koncertowe. Tokio Hotel grał wtedy jeszcze rockowo-popową muzykę, chociaż oficjalnie bracia nigdy nie utożsamiali się z jakimkolwiek stylem muzycznym. Dzisiaj już dorośli 26-latkowie uderzyli w zupełnie inny rynek muzyczny.

Królowie przedmieścia

W październiku 2014 roku Tokio Hotel wydał nowy krążek z muzyką elektroniczną pt. „Kings of Suburbia”. Inspiracją stało się Miasto Aniołów, Los Angeles, a dokładnie jego życie nocne i imprezy klubowe. Bracia Kaulitzowie pojechali tam w 2010 roku, aby oderwać się na jakiś czas od czasami uciążliwej rzeczywistości, a wrócili z umysłami pełnymi inspiracji i nowych pomysłów. To miasto urzekło ich nieskończonymi możliwościami. Sami uważają, że w Magdeburgu, ich rodzinnej miejscowości, zawsze rzucali się w oczy i wyglądali „jak kosmici”. Poza tym nigdy nie byli anonimowi. Dopiero w Los Angeles zaznali trochę spokoju, więc postanowili się tam przeprowadzić na stałe. Zabrali ze sobą nawet matkę, ojczyma oraz kilku przyjaciół.

tokio1n.tBracia nie zgadzają się ze stereotypowym myśleniem, że poszli na tzw. łatwiznę, gdyż trudniej jest stworzyć dobrą muzykę rockową niż elektroniczną. Praca, która sprawia przyjemność, jest po prostu łatwiejsza, więc stworzenie tej płyty, jak i poprzednich, było dla nich czystą rozkoszą. Cieszy ich również to, że po raz pierwszy mogli usłyszeć swoje utwory w radiu. Stworzyli także akustyczne wersje kilku piosenek, których można posłuchać w internecie.

Love Who Loves You Back”

Jak już wcześniej można było zauważyć, zespół Tokio Hotel w swoich piosenkach porusza często tematy relacji między kobietą a mężczyzną. Ten krążek również opowiada o miłości, samotności i intymności pomiędzy ludźmi – niezależnie od ich płci czy orientacji seksualnej. Nie obeszło się bez kontrowersyjnych teledysków z podtekstem erotycznym. Prywatnie bracia Kaulitzowie jednomyślnie stwierdzają, że wciąż czują się jak nastolatki u progu kariery w swoim rodzinnym kraju i tematy małżeństwa, własnej rodziny, jeszcze ich nie dotyczą.

Już wiosną rozpoczynają trasę koncertową. Zagrali 27 marca 2015 roku w klubie Stodoła w Warszawie.

 

Anna Kozłowska

 
Redakcja: Sandra Skopek
Redakcja językowa: Agnieszka Putz, Tomasz Tułasiewicz
Redakcja graficzna: Nikolina Totzka

Tokio Hotel – metamorfoza
  • 0.00 / 5 5
0 ocen/y, 0.00 śr. ocen (0% punktów)

Komentarze Facebook:

Komentarze/y

Komentarze czasopisma:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.