Uśmiech na ustach już od rana

czwartek, 13.02.2014r.
Autor: napisał/a 5 artykułów.

aaaaO wpływie pozytywnego myślenia na częstotliwość odnoszenia przez ludzi sukcesów powiedziano już chyba wszystko. Jest to jednak jeden z wiecznie żywych tematów, które po krótkiej nieobecności na językach opinii publicznej powracają jak bumerang i za nic nie dają o sobie zapomnieć. Bo przecież każdy z nas chce być osobą spełnioną, zadowoloną z życia, po prostu – szczęśliwą.

Za sprawą Światowego Dnia Pozytywnego Myślenia, obchodzonego drugiego lutego, o optymistycznym nastawieniu do życia ostatnio mówiło się w mediach naprawdę dużo. Za „ojca” w/w święta, a w zasadzie „matkę” uważa się psycholog Kristen Harrell. Może się wydawać, że ze świętowaniem tego dnia sprawa wygląda trochę jak z Walentynkami. Wiele osób mogłoby też stwierdzić, że jest to całkowicie zbędne święto. Powinniśmy przecież kochać swoją drugą połówkę codziennie, tak jak i zawsze do życia podchodzić pozytywnie. Tego rodzaju święta warto jednak potraktować poważnie. Dają nam one przecież doskonały pretekst, byśmy nie zapominali, co w naszym życiu jest naprawdę ważne.

Uśmiechnij się!

Z badań przeprowadzonych na Wydziale Socjologii UJ wynika, że aż 69 % ankietowanych nie chciałoby się przyjaźnić z osobami, które są ponure i unikają uśmiechów. Wszelkie badania innych instytucji pokazują również, że niezależnie od kultury, rasy czy wyznawanej religii, ludzie odbierają osoby uśmiechnięte jako bardziej przyjazne, godne zaufania i atrakcyjniejsze. Nie bez powodu mówi się także, że najlepszym makijażem dla kobiety jest właśnie jej uśmiech. Mamy również pewność, zgodnie z badaniami amerykańskiego psychologa Paula Ekhmana, że niezależnie na który koniec świata się wybierzemy, wszędzie podstawowe emocje ukazywane przez mimikę twarzy będą tak samo dobrze rozpoznawalne. Pod tym względem ludzie nie różnią się od siebie. „Urlop od uśmiechu” nie wchodzi więc w grę. By jednak na naszej twarzy wymalowane były pozytywne emocje, muszą się one najpierw zrodzić w mózgu. O tym jak istotne jest pogodne nastawienie, może świadczyć fakt, że depresja już od jakiegoś czasu uznawana jest za chorobę, a każdy nas chce przecież uniknąć spędzania życia w łóżku.

1 2

Uśmiech na ustach już od rana
  • 5.00 / 5 5
1 ocena, 5.00 śr. ocen (95% punktów)

Komentarze Facebook:

Komentarze/y

Komentarze czasopisma:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.