Wakacje in love

czwartek, 20.08.2015r.
Autor: napisał/a 35 artykułów.

milosc1Pożądanie i motyle w brzuchu to jeszcze za mało, by mówić o prawdziwej miłości. Zatem – jak najtrafniej nazwać letnie uczucie? „Wakacyjną miłość” należy rozumieć jako romans, zauroczenie i przygodę, głównie ze względu na jej nietrwały charakter.

Miłość, jak to łatwo powiedzieć…

Miłość jest dla każdego gorącym tematem. Z wypiekami na twarzy czytamy plotki o zauroczeniach gwiazd, słuchamy o romansach kolegów z pracy i o namiętnym związku najlepszej przyjaciółki. Interesują nas także doniesienia psychologów, którzy dementują wyniki wcześniejszych badań i co rusz prezentują najnowsze efekty swojej pracy. Przed laty stwierdzono, że miłość nie ma nic wspólnego z romantyzmem, ponieważ w rzeczywistości jest tylko związkiem chemicznym. Dziś mówi się o teorii nietypowej sytuacji prof. Arthura Arona z Uniwersytetu Stanowego w Nowym Jorku. Dziennikarka Newsweeka Dorota Romanowska pisze: [Aron] przeprowadził słynny już dziś eksperyment, w którym wykazał, że dwie obce osoby mogą się w sobie zakochać. Wystarczy tylko, że znajdą się w nietypowej dla siebie sytuacji. To ona sprawi, że osoba, na którą w sklepie czy pracy nie zwróciliby żadnej uwagi, nagle wyda im się niezwykle atrakcyjna.

Z teorii wynika więc, że prawdziwa może być też wakacyjna miłość. Przecież egzotyczna sceneria, atmosfera luzu i przygody jest sytuacją nietypową – w odróżnieniu od codziennego życia. Z drugiej strony nosi ona znamiona miłości od pierwszego wejrzenia, która według psycholog Marty Osińskiej jest odczuciem, że druga strona nadaje na tych samych falach. Osińska dodaje w portalu naTemat.pl: [Zauroczenie] wiąże się z „chemią”, czyli pożądaniem połączonym z podekscytowaniem. Uczucia te, choć ważne – zwłaszcza w pierwszej fazie znajomości – są jednak niewystarczające do zbudowania trwałego związku.

Od pierwszego pożądania

Czym tak naprawdę jest letnie uczucie? Romansem, zauroczeniem, pożądaniem, przygodą, a może… prawdziwą miłością? Publicystka naTemat.pl – Anna Zwolińska – przedstawia opinię psychologa: Trwały związek to przetrwanie we dwoje, pomimo że faza zakochania dobiegnie końca, a jest to nieuchronne. Związek to nie tylko namiętność czy pożądanie, czyli chemia, ale również zaangażowanie i poczucie bliskości emocjonalnej. Bez dwóch ostatnich związek partnerski nie ma szans.

1 2

Wakacje in love
  • 0.00 / 5 5
0 ocen/y, 0.00 śr. ocen (0% punktów)

Komentarze Facebook:

Komentarze/y

Komentarze czasopisma:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.