Walentynki dla samotnych

czwartek, 12.02.2015r.
Autor: napisał/a 1 artykułów.

ValentinesdaytreeAtmosfera wszechogarniającej czerwieni, balony w kształcie serc, pluszaki, czekoladki z wyznaniem miłości, walentynkowe kartki, bukiety róż. Jednak czy prawdziwe i szczere uczucie naprawdę potrzebuje całej tej oprawy?

Załóżmy, że nie jesteśmy w stałym związku, walentynki coraz bliżej, a nas dopada chandra. Co wtedy? Czy powinniśmy spędzić ten dzień samotnie w domu? Nie! Wręcz przeciwnie! Wystarczy, że czujemy się dobrze sami ze sobą, by móc ten weekend spędzić w wyjątkowy sposób.

Święty Walenty

Święty Walenty jest nie tylko patronem zakochanych, przez długi czas był jedynie patronem osób chorych nerwowo oraz chorych na epilepsję.

Dlaczego więc zyskał miano patrona zakochanych? Jedna z legend głosi, że Walenty, żyjący w III w. n.e., potajemnie błogosławił zakochanych pomimo zakazu cesarza rzymskiego – miał on zabronić mężczyznom wstępowania w związki małżeńskie, by nie zakłóciło to ich służby w armii. Święty został z tej przyczyny aresztowany. Będąc uwięzionym, poznał niewidomą córkę strażnika, w której się zakochał. Ona dzięki jego uczuciu w niewyjaśniony sposób odzyskała wzrok. Cesarz, dowiedziawszy się o tym zdarzeniu, nakazał ściąć Walentego, który przed swą śmiercią napisał miłosne wyznanie do ukochanej, podpisując je: Od Twojego Walentego. Legenda mówi, że święty Walenty zginął 14 lutego.

Ile w legendzie prawdy? Tego nikt dziś już nie odgadnie.

Wyobrażenia

We współczesnym świecie ukształtował się pewien wzorzec partnerstwa, wg którego dobieramy się w pary. Mężczyźni szukają kobiety czynu, zadbanej, bizneswoman. W mediach aż roi się od półnagich pań, a bohaterowie filmów zawsze zdobywają piękne i zgrabne partnerki.

Kobiety pragną wzorca atlety, greckiego boga, przy którym będą mogły poczuć się bezpiecznie. Szef korporacji, posiadający złotą kartę kredytową, dodatkowo interesujący się kulturystyką, jest kandydatem mile widzianym, wręcz pożądanym. Stereotyp?

Już w dzieciństwie czytywane były nam, dziewczętom, bajki o księciu na pięknym białym rumaku. Miał on wybawić księżniczkę (tutaj nas) z opresji. Oboje mieli żyć długo i szczęśliwie w pięknym pałacu. Ten wzorzec idealnego partnera wiele z nas wzięło zbyt serio. Takie podejście do rzeczywistości jedynie utrudnia nam znalezienie miłości, gdyż skupiamy się na zewnętrznych aspektach ludzkiej istoty, zupełnie zapominając o jej wewnętrznym pięknie. Nikt nie jest pozbawiony wad, ideałów nie ma, a im szybciej to zrozumiemy, tym większe mamy szanse na znalezienie prawdziwej miłości.

1 2

Walentynki dla samotnych
  • 5.00 / 5 5
1 ocena, 5.00 śr. ocen (95% punktów)

Komentarze Facebook:

Komentarze/y

Komentarze czasopisma:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.