Wideoblog: pasja, na której można zarobić

czwartek, 05.02.2015r.
Autor: napisał/a 6 artykułów.

wideoblog2Chyba nie ma człowieka, który nie odpoczywa od pracy czy zadania domowego, po prostu przeglądając różne strony internetowe. Jednak takie korzystanie z internetu przez długi czas może kiedyś się znudzić. Na szczęście oprócz Facebooka w internecie istnieje tyle ciekawych miejsc, że nie wystarczy całego życia, żeby wszystko przejrzeć.

Na milionach serwerów można znaleźć dziś niewiarygodną ilość serwisów. Można również zapoznać się z bardzo ciekawymi ludźmi, działającymi w jednym z najpopularniejszych serwisów internetowych świata. Nazywani są wideoblogerami.

Obecnie wideoblogerstwo jest bardzo popularnym zajęciem. Jedni postrzegają to jako twórczość, inni jako zwyczajną stratę czasu, a jeszcze inni po prostu nie rozumieją, do czego jest to ludziom potrzebne.

Warto opisać tę pierwszą grupę. Prawie wszyscy wideoblogerzy należą do bardzo utalentowanej młodzieży (od 16 do 25 lat). Mają własne poglądy na życie i każdy z nich jest twórczą jednostką. Warto zastanowić się, kim tak naprawdę są. Zakładają konta na portalu internetowym YouTube i przesyłają tam swoje filmiki – tworząc wideoblogi (wlogi bądź vlogi). Na pierwszy rzut oka zdaje się, że nie ma w tym nic ciekawego, lecz wiele z wideoblogów to ogromny zbiór pożytecznych informacji. Jednym z plusów wloga jest to, że są zrozumiałe dla wszystkich. Trzeba tylko kliknąć myszką na filmik, który zaciekawił odbiorcę, i poświęcić chwilę czasu na obejrzenie go. Warto też czasem stawić „lajki” lub „dislajki”. Natomiast jeśli informacja wlogera wydała się widzowi wyjątkowo ciekawa, można śledzić jego kanał (konto profilowe na YouTube, gdzie umieszcza on swoje filmy). Jeszcze jeden plus wideobloga – ścisłość i zrozumiałość. Zazwyczaj wlog trwa od pięciu do piętnastu minut, ale bywają wyjątki. Jest zbudowany tak, by w minimalnej długości czasu wloger zdołał przekazać w zrozumiałej formie jak największą ilość informacji. Czasami widzom zdaje się, że wlogerzy są bardzo młodzi (rzeczywiście, większość z nich ma mniej niż 25 lat), jednak mimo swego wieku są oni bardzo doświadczeni. Nie tylko kręcą ciekawe filmiki, ale także zarabiają pieniądze, zajmując się swoją ulubioną dziedziną.

Oczywiście na YouTube istnieje wiele kanałów prowadzonych przez utalentowanych ludzi. Można odnaleźć konta o różnej tematyce – nawet najwybredniejszy widz znajdzie coś dla siebie. Największą popularnością cieszą się youtuberzy ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Poniżej propozycje dla naszych Czytelników:

JacksGap

Twórcami tego wideobloga są dwaj bracia, Jack i Finn. Celem ich projektu jest pokazanie świata wokół nas, stworzenie filmików bogatych pod względem treści, które wzbudzają zachwyt widzów i zwolenników kanału. Pragną również pomagać innym. Kilka razy do roku biorą udział w akcjach dobroczynnych, współpracując z organizacjami, które pomagają mieszkańcom z biedniejszych krajów (np. Afryka Południowa, Maroko, Indie). Zbierają pieniądze, podróżując po tych krajach, rozmawiając z ludźmi i dokumentując wszystkie wyprawy. Dzięki temu wspierają te organizacje, nadając rozgłos całej akcji. Na przykład w 2014 roku współpracowali z organizacją „The School Fund”, która inwestuje w rozwój edukacji w Afryce. Z wszystkimi projektami i nagraniami można zapoznać się na stronie internetowej, a także na kanale YouTube.

1 2

Wideoblog: pasja, na której można zarobić
  • 0.00 / 5 5
0 ocen/y, 0.00 śr. ocen (0% punktów)

Komentarze Facebook:

Komentarze/y

Komentarze czasopisma:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.