Współczesne pamiętniki

czwartek, 30.07.2015r.
Autor: napisał/a 7 artykułów.

współczesnepamiętniki2c.mKorzystanie z Internetu, a w szczególności portali społecznościowych oraz aplikacji mobilnych, zajmuje młodym ludziom coraz więcej wolnego czasu. Blogowanie także zyskuje na popularności i ze zwykłego hobby staje się sposobem na życie oraz zarabianie. Co sprawia, że ludzie wolą wyjawiać swoje sekrety w sieci, niż porozmawiać w cztery oczy z przyjaciółmi?

Historia w pigułce

Blog to rodzaj strony internetowej, na której zamieszczane są odrębne wpisy. Można go nazwać dziennikiem internetowym, ma bowiem personalny, intymny charakter. Notki zamieszczane na blogach mogą dotyczyć różnych tematów, od zdrowia i kosmetyków, na podróżowaniu kończąc. Wyróżnia się kilka rodzajów takich stron internetowych: fotoblogi, wideoblogi czy zwykłe blogi tekstowe.

Za „ojca” blogów uznaje się Justina Halla, amerykańskiego dziennikarza, który swoje sieciowe zapiski prowadzi od 1994 roku do dnia dzisiejszego. Jednak początkowo ten rodzaj witryn internetowych nie cieszył się popularnością. Społeczeństwo było odbiorcą, czytano blogi prowadzone przez specjalistów, polityków i dziennikarzy. Dopiero kilka lat później zaczęły powstawać serwisy, które umożliwiły założenie darmowej witryny przez każdego użytkownika Internetu. Dzisiaj blogi są jednym z najciekawszych zjawisk socjologicznych oraz bardzo częstym sposobem na „wyrażanie siebie”.

Statystki nie kłamią

Niemożliwe jest ustalenie dokładnej liczby blogów na świecie, ponieważ z każdą godziną powstają nowe. Serwis Blogpulse w 2011 roku przeprowadził badania, według których ilość internetowych dzienników można szacować na około 135 milionów, z czego w Polsce ich liczba jest bliska trzech i pół miliona. Regularne prowadzenie bloga przez dłuższy czas wymaga jednak od jego autora dużo samozaparcia, gdyż większość osób po kilku miesiącach przestaje publikować nowe posty. Z drugiej strony, niektórzy blogerzy prowadzą kilka blogów jednocześnie, nie tylko ze względu na samą ideę i chęć pisania, ale też z przyczyn finansowych. Popularne blogi mogą przynosić zyski dzięki reklamom. Krzysztof Lis, jeden z polskich blogerów, wyjawia na swojej stronie (www.zarabianie-na-blogu.pl), że na prowadzeniu swoich blogów zarabia nawet 10 000 zł brutto miesięcznie.

1 2

Współczesne pamiętniki
  • 0.00 / 5 5
0 ocen/y, 0.00 śr. ocen (0% punktów)

Komentarze Facebook:

Komentarze/y

Komentarze czasopisma:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.