Jak znaleźć miłość w wielkim mieście – czyli randkowanie w dobie nowoczesnych technologii

czwartek, 15.01.2015r.
Autor: napisał/a 24 artykułów.

milosc1m.wSposoby na znalezienie miłości zmieniają się i dostosowują do czasów, w których żyjemy. Dzisiaj już trudno sobie wyobrazić powrót do realiów epoki opisywanej przez Jane Austen (początek XIX w.) – wtedy małżeństwa były aranżowane, a przyszła panna młoda czasami widziała swojego przyszłego męża przed ślubem tylko jeden raz. Do lamusa odeszła także epoka tzw. swatów (choć może nie do końca), kiedy to przychodzono do ojca panny młodej, przedstawiano zalety potencjalnego kandydata i dobijano targu. Współcześnie szuka się miłości głównie przez serwisy randkowe, różnego rodzaju aplikacje internetowe oraz w programach telewizyjnych.

Serwisy randkowe

W serwisach randkowych można przebierać jak w ulęgałkach i wybrać odpowiedni dla siebie. Według szacunków działa ich w Polsce około 80. Najpopularniejszym z nich jest Sympatia, działająca w Polsce od ponad 10 lat. Miłości również można poszukać w serwisie eDarling, który reklamuje się jako portal dla singli z aspiracjami, oraz w skierowanym do osób wierzących serwisie Przeznaczeni. Twórcy portali randkowych starają się dotrzeć do wszystkich spragnionych miłości. Ze względu na różnorodne indywidualne preferencje krąg osób, wśród których można poszukiwać, powinien być odpowiednio zawężony. Jak podaje „Gazeta Wyborcza”: internet odpowiada nawet na najbardziej dziwne potrzeby, więc każdy chętny znajdzie tu coś dla siebie. I tak w Polsce działają już portale dla osób po czterdziestym piątym roku życia (Mlodeserca.pl), dla miłośników puszystych kształtów (Duzarandka.pl), dla ludzi lubiących sport (Sportrandka.pl), dla chrześcijan (Love4catholic.com), dla gejów i lesbijek (np. Kumpello.pl), dla niepełnosprawnych (Ipon.pl i Tytez.pl), a nawet dla miłośników zwierząt (jedna z usług na stronie Pethome.com).

Serwisy randkowe, chcąc zachęcić potencjalnych użytkowników do zarejestrowania się, podają liczby zarejestrowanych osób, a często również pokazują zdjęcia tych najbardziej atrakcyjnych lub udostępniają miłosne historie par, które się poznały dzięki danej stronie. Jeżeli chodzi o skuteczność tego typu portali, to trudno uzyskać informacje o liczbie skojarzonych par. Jedynie portal Przeznaczeni podaje, że użytkownicy zawarli do tej pory 1289 małżeństw. Na forach internetowych pełno jest jednak wpisów osób, które są mocno zawiedzione szukaniem miłości przez serwisy randkowe (zapis oryginalny):

Amina :

Dziewczyno! Ja Ci dam dobrą radę- nie chcesz mieć problemów, to uciekaj z tych portali randkowych i to w te pędy. Żaden normalnie ukształtowany człowiek, wolny od frustracji nie będzie szukał swojego przeznaczenia w takim miejscu. Przecież tam chodzi o jedno. Tam się roi od oszustów, frustratów i zakompleksieńców, a i pewnie psychopatów. Lepiej sobie odpuść tego typu znajomości.

1 2

Jak znaleźć miłość w wielkim mieście – czyli randkowanie w dobie nowoczesnych technologii
  • 0.00 / 5 5
0 ocen/y, 0.00 śr. ocen (0% punktów)

Komentarze Facebook:

Komentarze/y

Komentarze czasopisma:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.