REDAKCJA

 
 
Redakcję educover.pl tworzą indywidualiści poddający refleksji otaczającą rzeczywistość, a nieszablonowe myślenie to cecha charakterystyczna dla każdego z nas. W sposób świeży i oryginalny poruszamy ważne, ciekawe i ambitne tematy.
 

Ludzie wchodzący w skład Redakcji naszego czasopisma to pasjonaci, którzy dzięki pracy przy tworzeniu educover.pl mają okazję zajmować się tym co lubią najbardziej, dzięki czemu poszerzają nie tylko własne horyzonty myślowe, ale również Czytelnika.

 

Nasze czasopismo to nie tylko Redakcja ale i Dziennikarze, którzy dzięki swoim pomysłom i ciężkiej pracy dbają o to, aby w ręce Czytelnika oddać teksty. Razem budujemy unikalne miejsce w Internecie.

 
 

1451616_587338721332736_1305366764_nRedaktor Naczelny

 
Katarzyna Julia Sadecka
 
katarzyna.sadecka@educover.pl
 

Wielokrotna absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Magister marketingu politycznego w Instytucie Politologii, magistrantka filozofii; posiada również dyplom licencjacki z komunikacji społecznej i public relations. Ma na koncie kilkanaście szkoleń i kursów z zakresu rozwoju kompetencji miękkich. Jako studentka podejmowała się licznych staży i praktyk, zarówno w firmach prywatnych jak i instytucjach publicznych czy w organizacjach pozarządowych. Wieloletnia wolontariuszka Semper Avanti i Korpusu Pokoju. Lider autorskich projektów artystycznych Projektora. Ostatnio związana z fundacją PERENNITAS jako członek projektu Fit for Future. Przez rok pracowała jako konsultant ds. badań rynku politycznego i marketingu. Jej zainteresowania naukowe to historia kinematografii, mitologia egipska, filozofia i polityka. Lubi literaturę fantasy, muzykę jazzową, sztukę współczesną i kuchnię wschodnią. W wolnych chwilach spaceruje z psem, gra w gry RPG na konsoli lub tworzy artykuły handmade.

 
 

agataRedaktor Prowadzący

 

Agata Chudy

 
redakcja@educover.pl
 

Ukończyła Edukację dorosłych i marketing społeczny na Uniwersytecie Wrocławskim, obecnie studentka studiów magisterskich na kierunku pedagogika. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Koordynowała prace nad badaniami ankietowymi dotyczącymi postaw studentów wobec studiów i rozwoju zawodowego. Współpracowała z fundacją PERENNITAS w ramach projektu Fit for Future, organizując szkolenia, kursy i panele dyskusyjne. Prowadziła wywiady i pisała artykuły dla portalu internetowego zajmującego się planowaniem przyszłości. W życiu zawodowym stawia na rozwój. Motywację czerpie z możliwości zdobywania nowych doświadczeń. Pasjonuje się architekturą krajobrazu i Wrocławiem – zarówno w kontekście historycznym jak i kulturowym. Prywatnie lubi dobre kino i dobre jedzenie. Najlepiej oba naraz.

 
 

damianRedaktor Techniczny

 

Damian Lupa

 
damian.lupa@educover.pl
 

Ukończył historię na Uniwersytecie Wrocławskim. Z zawodu i powołania jest nauczycielem. Długoletni wolontariusz na Uniwersytecie Dzieci i w Fundacji PERENNITAS. Zajmował się opracowywaniem i koordynacją projektów społecznych, m.in. Fit for Future, gdzie wraz z zespołem wolontariuszy organizował bezpłatne szkolenia, warsztaty i panele dyskusyjne dla studentów oraz absolwentów studiów wyższych. W projekcie Fit for Future wzięło udział kilkudziesięciu wolontariuszy i ponad 350 beneficjentów. Interesuje się historią najnowszą oraz problematyką społeczno-kulturalną. Lubi dobre kino, literaturę fantasy i podróże. W wolnych chwilach zaczytuje się książkami Terry’ego Pratchetta i zwiedza świat w Google Earth.

 
 

Redaktorzy Tematyczni

 
 

Aleksandra MazurdisCOVER

 
Aleksandra Mazur
 
aleksandra.mazur@educover.pl
 
Niepoprawna pesymistka, kochająca historię, „Mistrza i Małgorzatę” oraz zdrowe żarcie. Duszę zostawiła w Tatrach. Docenia twórczość polskich muzyków i walczy ze stereotypami.
 

Poznaj dział i dziennikarzy

 

 
 
 
 
 
 

dorota copyCooltura

 
Sandra Skopek
 
sandra.skopek@educover.pl
 
Studentka administracji i filologii rosyjskiej, która cały czas dąży na szczyt – jeśli nie z aparatem fotograficznym, to z plecakiem własnych marzeń oraz ambicji. By wybrać odpowiedni szlak, słucha piosenek poetyckich, przeszukuje tomy poezji, podróżuje po strunach z Wrocławskim Towarzystwem Gitarowym, zalicza kolejne
spektakle teatralne i zagląda do muzeów. Po drodze pragnie w jak największym stopniu osiągnąć to, co jest nieosiągalne, uparcie powtarzając za Jackiem Kaczmarskim – jednym z jej ulubionych poetów – że woda życia nie istnieje, ale zawsze warto po nią
iść.
 

Poznaj dział i dziennikarzy

 
 
 

ania pReady for Future

 
Anna Purowska
 

anna.purowska@educover.pl

 

Magister muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Autorka tekstów oraz przemyśleń dotyczących samorozwoju, poszukiwania własnej drogi, odkrywania sensu życia. Uwielbia podróże i poznawanie nowych miejsc, szczególnie tych, gdzie historia pozostawiła swe najstarsze ślady.

 

Poznaj dział i dziennikarzy

 
 
 
 

Roz(g)rywki polityczne

 

Sebastian Dudek

 
sebastian.dudek@educover.pl
 

Poznaj dział i dziennikarzy

 
 
 

dominikaNSpołeczeństwo

 
Dominika Nożewska
 

dominika.nozewska@educover.pl

 

Z zawodu plastyk (maluje i fotografuje), specjalista public relations, studentka studiów drugiego stopnia na specjalizacji projektowanie komunikacji, pracuje zawodowo. Kocha gotować dla innych. Sprząta, żeby zrobić miejsce na nowe książki. Miłośniczka wszystkich psów z wyjątkiem pudli, ale wroga trzeba znać. Nałogowo ogląda filmy i amerykańskie sitcomy. Kiedy śpi? Tego nikt nie wie.

 

Poznaj dział i dziennikarzy

 

 
 
 

ania2Free Zone

 
Anna Drabowicz
 

anna.drabowicz@educover.pl

 

Absolwentka European Studies na Uniwersytecie Wrocławskim, która stwierdziła, że woli zajmować się pisaniem niż funduszami europejskimi. Pochodzi ze świętego miasta Częstochowy, ale na co dzień nie nosi aureolki (za to czasami wychodzi z niej diabełek). Kawę pije litrami. Interesuje ją wszystko, dlatego lubi zadawać dziwne pytania. Entuzjastka medycyny sądowej, języka włoskiego i Korsyki, a także zagorzały kibic siatkówki.

 

Poznaj dział i dziennikarzy

 
 
 

Redakcja Językowa

 
 
tomekProwadzący Redaktor Językowy
 

Tomasz Tułasiewicz

 

Copywriter, korektor i PR-owiec po ośmiu latach wrocławskiej polonistyki. Język uważa za coś więcej niż tylko narzędzie komunikacji, bo również świetne tworzywo; to dlatego tak lubi się w nim nurzać. Przez jakiś czas „wyjechany” na Wyspy, gdzie w samym Ankh-Morpork prowadził nieco schizofreniczne życie, będąc jednocześnie redaktorem językowym, publicysto-felietonistą, dziennikarzem i kucharzem. Słowem – starał się podążać śladami Williama de Worde, jednak jeść też musiał. Mimo że w młodości był Murzynem i grał na djembe a jego preferencje muzyczne sugerowałyby raczej jamajskie pochodzenie, wygląda zupełnie jak biały długowłosy wrocławianin z brązowym krótkowłosym wyżłem. Nie, nie poluje. Oprócz języka, jako tworzywo ceni sobie glinę i z niej właśnie tworzy małe lecz praktyczne projekty. Czasem także cyknie zdjęcie, szanując przewagę chwili zwolnienia migawki nad chwilą spędzoną w foto szopie. Nazwisko nosi adekwatne – uwielbia bowiem się włóczyć, zwłaszcza z Psem i daleko.

 
 
 
Weronika SzczepaniakWeronika Szczepaniak
 

Zawodowy bibliofil, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, ukończyła filologię polską na specjalizacji literaturoznawczej. Interesuje ją romantyzm i postmodernizm. Mieszka i pracuje na Górnym Śląsku. Aktualnie pomaga maturzystom w przygotowaniu do egzaminu. Oprócz książek kocha też przyrodę, uwielbia przebywać ze swoimi psami, śledzi ptaki, zbiera pióra i fotografuje drzewa.

 
 
 
Agnieszka PutzAgnieszka Putz
 

Studentka V roku edytorstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w rodzinnym Krakowie. Chociaż od kilku lat zajmuje się językiem ojczystym w różnych jego przejawach, stara się zawsze znaleźć czas na naukę innych, mniej lub bardziej egzotycznych. Ma ogromną słabość do wszystkiego, co piękne, objawiając to w zainteresowaniu teatrem, operą, ale także modą w całym jej bogactwie. Relaksuje się przez ubarwianie otaczającej rzeczywistości, szyjąc i malując – siebie i innych. Za niezbędne w życiu uważa kubek mocnej kawy i pupila w domu, szczególnie ogromną sympatią darzy gryzonie.

 
 
 
 
 
Paulina Roszak
 

Interesuje się literaturą współczesną, fotografią i podróżami. Najczęściej sięga po reportaże, powieści obyczajowe i psychologiczne. Czytanie jest jej pasją, więc studiowanie filologii polskiej to dla niej prawdziwa przyjemność. W wolnym czasie lubi jeździć na rowerze, biegać i robić zdjęcia. Swoją przyszłość zawodową łączy z korektą i redakcją książek.

 
 
 
Adam Śliwinski
 
 
 
Kinga Gimza
 
 
 
 
 

Studio Graficzne

 
 
Marta WypychMarta Wypych
 

Studentka, artystka, wieczna poszukiwaczka inspiracji. Interesuje się szeroko pojętą sztuką. Grafika to jedna z jej najważniejszych pasji. W przyszłości chciałaby zamieszkać w starej kamienicy, na poddaszu, w pokoju pełnym sztalug z psem u boku.

 
 
 
 
 
 
 
Maciej ChmielMaciej Chmiel
 
Inżynier budownictwa. Zrezygnował z ukończenia studiów magisterskich i zajął się grafiką. Uwielbia fotografie. Jest człowiekiem wolnym bo żyje dla siebie, nie dla innych.
 
 
 
 
 
 
 
Kinga ParchetaKinga Parcheta
 
Studentka psychologii. Od wielu lat pasjonatka fotografii, a od kilku także grafiki. Niepoprawna romantyczka wrażliwa na wszystko co piękne. Fanka muzyki alternatywnej i dobrej herbaty. Marzy o Nowej Zelandii, krajach skandynawskich i domie z werandą.
 

Zobacz portfolio

 
 
 
 
 
 
Claudia Moszyńska
 
Świeżo upieczona studentka Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Grafiki w Krakowie, która dla tego miasta zrezygnowała z Wiednia, gdzie uczyła się Architektury i Historii Sztuki. Interesuje się wszystkim, co jest związane z tworzeniem i projektowaniem. Ma słabość do dużych pomieszczeń, wysokich sufitów i nie wyobraża sobie życia bez cukierków i polskiego morza.