Cooltura

 
 
Sandra SkopekSandra Skopek
sandra.skopek@educover.pl
 
Studentka administracji i filologii rosyjskiej, która cały czas dąży na szczyt – jeśli nie z aparatem fotograficznym, to z plecakiem własnych marzeń oraz ambicji. By wybrać odpowiedni szlak, słucha piosenek poetyckich, przeszukuje tomy poezji, podróżuje po strunach z Wrocławskim Towarzystwem Gitarowym, zalicza kolejne
spektakle teatralne i zagląda do muzeów. Po drodze pragnie w jak największym stopniu osiągnąć to, co jest nieosiągalne, uparcie powtarzając za Jackiem Kaczmarskim – jednym z jej ulubionych poetów – że woda życia nie istnieje, ale zawsze warto po nią
iść.
 

Poznaj artykuły

 
 


Dziennikarze


 
 
Asia Barnert Alisa Yerkova
 
Studentka kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego. Pasjonuje ją szeroko rozumiana rozrywka kulturalna, sztuka, fotografia, film. Nie wyobraża sobie życia bez czekolady, podróży, kina romantycznego i latte z syropem karmelowym. Tęskni za rodzinną Odessą i Morzem Czarnym. Nadal poszukuje właściwej dla siebie drogi życiowej.
 

Poznaj artykuły

 
 
Dagmara GradolewskaDagmara Gradolewska
 
Obecnie studentka dziennikarstwa. Uwielbia podróże i odkrywanie nowych, ciekawych miejsc. Bardzo często poznaje świat zza obiektywu aparatu. W wolnym czasie rysuje i ogląda filmy. Lubi długie spacery i spotkania ze znajomymi na gry planszowe lub komputerowe. Najlepiej czuje się w towarzystwie zwierząt i swoją pasję do nich chciałaby w przyszłości rozwinąć zawodowo.
 

Poznaj artykuły

 
 
 
 
 
 
 
Agata DoboszAgata Dobosz
 
Studentka oryginalnego kierunku na Uniwersytecie Wrocławskim, Kultura i praktyka tekstu: twórcze pisanie i edytorstwo. Żyje głównie po to, by pisać i czytać książki. Dzień bez słuchania muzyki i biegania to dla niej dzień stracony. Lubi wiersze Wisławy Szymborskiej, powieści Jane Austen, stare filmy – najlepiej z Audrey Hepburn, teatr i spacery po Wrocławiu. Mogłaby zaprzyjaźnić się z Coco Chanel i zamieszkać we francuskim zamku. Jej motto to słynne powiedzenie Scarlett O’Hary z Przeminęło z wiatrem: Pomyślę o tym jutro.
 

Poznaj artykuły

 
 
 
Klaudia PorębskaKlaudia Porębska
 
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Nie mogłaby żyć na bezludnej wyspie, ponieważ potrzebuje kontaktu z drugim człowiekiem. Uwielbia czytać książki kryminalne, oglądać filmy i seriale. Interesuje się modą, psychologią i kosmosem (wierzy w istnienie UFO). Wiecznie uśmiechnięta, wygadana i towarzyska dziewiętnastolatka. W przyszłości pragnie zostać dziennikarzem radiowym.
 

Poznaj artykuły

 
 
 
 
 
 
Monika Kocot
 

Poznaj artykuły

 
 
 
Mateusz Kilarski
 

Poznaj artykuły

 
 
 
Marta Feliniak
 

Poznaj artykuły

 
 
 
Sylwia Bąk
 

Poznaj artykuły