disCOVER

 
 
Aleksandra MazurAleksandra Mazur
 
aleksandra.mazur@educover.pl
 
Niepoprawna pesymistka, kochająca historię, „Mistrza i Małgorzatę” oraz zdrowe żarcie. Duszę zostawiła w Tatrach. Docenia twórczość polskich muzyków i walczy ze stereotypami.
 

Poznaj artykuły

 
 
 
 

Dział disCOVER to idealne miejsce dla pragnących wiedzieć więcej. Razem z nami stań się odkrywcą, podążaj za nowinkami ze świata techniki, informatyki, a także biologii, chemii czy też psychologii. Artykuły z tego działu poszerzą Twoją wiedzę o znaczące w XXI wieku tematy. Pisze dla nas głównie płeć piękna, przełamując w ten sposób stereotypowe myślenie, że nauka i technika to domena mężczyzn. Wiedza jest dla każdego! I Ty przestań biec – znajdź chwilę na czytanie, a tym samym wyprzedź miliony.

 
 
 
 

Dziennikarze

 


 
Ewa JakubskaEwa Jakubska
 

Idealistka pełna marzeń, która chciałaby zbawiać świat i ciągle szuka swojego miejsca na Ziemi. Im więcej czyta i się uczy, tym bardziej zdaje sobie sprawę ile jest jeszcze rzeczy do poznania i jak mało jeszcze wie. Pasjonuje ją historia, muzyka klasyczna, książki i filmy. Do tego uwielbia oglądać telewizyjne relacje sportowe, a zwłaszcza igrzyska olimpijskie i piłkę nożną. Kocha przyrodę i zwierzęta, siłę czerpie z natury. W przyszłości chciałaby stać się wziętą pisarką i mieszkać gdzieś na farmie, z dala od zgiełku współczesnego świata.

 

Poznaj artykuły

 
 
 
Katarzyna BolestaKatarzyna Bolesta
 
Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Ukończyła dwie specjalizacje: wydawniczą i nauczycielską. Autorka blogu poświęconego muzyce reggae. Mimo zamiłowania do pracy w zawodzie nauczyciela, swoje życie chce związać z pracą w ciekawym wydawnictwie. Prywatnie osoba towarzyska, ale są momenty, kiedy do szczęścia potrzebna jest jej tylko… książka. Wciąga ją praca nad tekstem, szukanie dziury w całym i znajdowanie czegoś do poprawki. Nie wyobraża sobie życia bez książek (najlepiej polskich autorek), muzyki, czekolady, kawy i zielonej herbaty. Ma obsesję zapisywania różnych rzeczy na kolorowych karteczkach i porządku na swoim biurku. Lubi mieć wszystko zaplanowane i zapięte na ostatni guzik. Pasjonatka kultury afrykańskiej, w wolnych chwilach gra na djembe.
 

Poznaj artykuły

 
 
 
Klaudia Sierżega
 

Poznaj artykuły