Społeczeństwo

 
 
dominikaN
Dominika Nożewska

dominika.nozewska@educover.pl

 

Dział „Społeczeństwo” został stworzony z myślą o osobach ciekawych tego, co się wokół nich dzieje i lubiących uważnie to obserwować. Naszych inspiracji szukamy w naukach społecznych, takich jak socjologia, psychologia, pedagogika, antropologia, etnografia, ale również w zachodzących zmianach społecznych. Poruszamy kwestie ważne z punktu widzenia małych, lokalnych społeczności, jak również te ważne z perspektywy kraju czy świata.

 
 


Dziennikarze


 
 
 

Damian FiołekDamian Fiołek
 

Kulturoznawca z powołania, marzyciel i fantasta zawieszony gdzieś pomiędzy światem fantasy a rzeczywistością. Wierny miłośnik twórczości Tolkiena, a do tego dobra dusza, która chciałaby zmieniać świat. Teatr, film czy literatura nie są mu obce; oddaje im znaczną część wolnego czasu, chociaż – jak sam uważa – to i tak za mało, by poznać piękno sztuki.

 

Poznaj artykuły

 
 
 
 

Emilia KacprzewskaEmilia Kacprzewska

 

Uwielbia czytać – w szczególności Murakamiego, Helbecque’a oraz książki podróżnicze. Kocha oglądać filmy, a do jej ulubionych należą „Kill Bill”, „Podziemny krąg” i „Nietykalni”. Nie wyobraża sobie życia bez roweru, fitnessu, basenu i gór. Lubi podróżować a podczas podróży chłonie klimat innych miejsc, obserwuje ludzi, poznaje nowe smaki i zapachy, próbując przenieść je później do swojej kuchni. Marzy, by pisać tak dobrze jak Joanna Bator.

 

Poznaj artykuły

 
 
 

KlaudiaKlaudia Kuświk

 

Studentka socjologii zdrowia na Uniwersytecie Szczecińskim. Uwielbia śpiewać i rozwija się w tym kierunku. Fanatyczka amerykańskich kryminałów. Nie wyobraża sobie, że herbata mogłaby nie istnieć, a idąc dalej tym tropem, ” Herbatka dobra na wszystko”.

 

Poznaj artykuły

 
 
 
 

AdriannaAdrianna Prokop

 
Studentka logistyki mediów na Uniwersytecie Warszawskim. Niepoprawna romantyczka i marzycielka. Bacznie obserwuje otaczający ją świat. Uwielbia podróżować, odkrywać nieznane – szczególnie nocą, kiedy miejsca pokazują swoją prawdziwą duszę. Uzależniona od czekolady i seriali kryminalnych.
 

Poznaj artykuły

 
 
 

KatarzynaKatarzyna Holk

 

Ekstrawertyczka kochająca życie, zwolenniczka inteligentnej postaci sarkazmu oraz ciętej riposty. Ponadto studentka V roku rachunkowości Akademii Morskiej w Gdyni. Aktywna działaczka KN GMM, w ramach którego uczestniczyła w szeregu konferencji naukowych, szkoleń, warsztatów, praktyk czy programów studenckich głównie z zakresu ekonomii społecznej. Nie tylko uczestniczyła, ale także sama organizowała. Pasjonatka zarządzania różnorodnością. Zawsze zwarta i gotowa do działania, za swoje motto życiowe uważa: lepiej zrobić i żałować, niż żałować, że się nie zrobiło!

 

Poznaj artykuły

 
 
 
 
 

NataliaNatalia Basińska

 

Urodzona pesymistka, która zdecydowanie za dużo myśli. Wierzy, że jedynym pewnikiem jest fakt, że nie ma nic pewnego. Z zawodu dziennikarz i manager kultury. Interesuje się filozofią i kulinariami. Prywatnie aktywna słuchaczka hip-hopu, a także miłośniczka (i posiadaczka dwóch) spanieli. Simsomaniaczka i piwoszka.

 

Poznaj artykuły

 
 

PatrykPatryk Nejman

 

Buntownik przeciw buntowi, tak konformistyczny, że aż nonkonformistyczny. Sędziowskim okiem przyglądający się szaleńczemu pędowi ludzkości. Wyzbyty uprzedzeń, otwarty na ludzi i świat. Marzyciel szukający alternatywy w książkach i filmach. Patrzy na świat pryzmatem groteski i czarnego humoru, zamiast płakać woli się śmiać.

 

Poznaj artykuły

 
 
 

ZuzannaZuzanna Żak

 
Tegoroczna maturzystka. Dzień rozpoczyna od porządnej dawki kawy, która daje porządną energię do działania. Nie lubi tracić czasu i nigdy się nie nudzi. Jej zamiłowaniem jest odkrywać. Aktualnie pracuje w kawiarni, gdzie może się rozwijać i spędzać czas wśród smakołyków i ciekawych ludzi. Podczas wieczornych wolnych chwil zaczytuje się w dobrej książce. Non stop planuje podróże, gdyż przesiadywanie w czterech ścianach jest ostatecznością.
 

Poznaj artykuły

 
 
 
 
 
 

BeataBeata Kuźniarowska

 
Ukończyła studia magisterskie na kierunku socjologia na Uniwersytecie Rzeszowskim, obecnie poszerza swoją wiedzę studiując kulturoznawstwo i archeologię. Posiada doświadczenie w realizacji i analizie badań społecznych. Interesuje się psychologią społeczną i socjotechniką. Nieustanie idzie pod prąd walcząc bez skrupułów z każdym napotkanym problemem. Indywidualistką lubiącą podejmować kontrowersyjne tematy.
 

Poznaj artykuły

 
 
 
 
 
 
Maria Sosnowska
 

Ideowa wegetarianka oraz maniaczka zdrowego odżywiania się. Każdą wolną chwilę poświęca na kulinarne eksperymenty. Kolekcjonuje przepisy i książki kucharskie. Inni twierdzą, że jest urodzoną pesymistką, ona woli określenie racjonalistka. Typ społecznika – szczególnie wrażliwa na los zwierząt. Baczna obserwatorka ludzkich zachowań. Z wykształcenia germanistka. Obecnie studiuje dziennikarstwo na Uniwersytecie Toruńskim.

 

Poznaj artykuły

 
 
 
Weronika Krysa
 

Studentka dziennikarstwa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, która szuka swojego miejsca na świecie. W przyszłości chciałaby połączyć dziennikarstwo z fotografią. Chętnie bierze udział w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych, w tym jest częstym gościem wystaw organizowanych w Lublinie. Zwolenniczka czarnego humoru i sarkazmu. Nie wyobraża sobie dnia bez kawy.

 

Poznaj artykuły